Wieczorne przytulanie muzyczne z Porcupine Tree, Piano Magic i The Soft Moon

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Wieczorne przytulanie muzyczne z Porcupine Tree, Piano Magic i The Soft Moon
Steven Wilson (Porcupine Tree)Foto: Shutterstock/carlo vergani

Miękko, ciepło i kojąco brzmiała zdecydowana większość muzyki, która wypełniła to wydanie "Konstelacji M.". Zagrali m.in. wykonawcy, jak Porcupine Tree, This Mortal Coil, Piano Magic i The Soft Moon.

– Ta muzyka potrafi naprawdę przytulać – tak Mateusz Tomaszuk mówił o otwierającym audycję utworze "Reckless Burning" w wykonaniu amerykańskiej wokalistki Jessie Sykes występującej wraz z zespołem The Sweet Hereafter. Krótko potem usłyszeliśmy kojące dźwięki kompozycji "Stars Die" formacji Porcupine Tree.

Brytyjska legenda rocka progresywnego 30 października zagra w katowickim Spodku. Anonsując ten koncert, gospodarz audycji zasugerował, że w roli suportu idealnie sprawdziłby się zespół Piano Magic, który w "Konstelacji M." wykonał utwór "The Blue Hour". Pochodzi on z wydanej w 2009 roku płyty "Ovations", w której nagraniu wziął gościnny udział m.in. Brendan Perry z duetu Dead Can Dance.

Morskie fale, syreny i potwory

Odrobinę onirycznych, "morskich" klimatów zapewniła formacja This Mortal Coil, dzięki dwóm kompozycjom mającym w tytułach fale i syrenę. Obie pochodziły z debiutanckiego albumu tej kultowej brytyjskiej grupy, który ukazał się w 1984 roku i nosił tytuł "It'll End in Tears".

Trochę strasznie zrobiło się pod koniec audycji, za sprawą utworu "Monster" w wykonaniu projektu The Soft Moon, dowodzonego przez amerykańskiego muzyka i producenta Luisa Vasqueza. Do snu ukołysał natomiast słuchaczy wyemitowany tuż przed północą kawałek "Severance" działającego współcześnie w Kalifornii, choć mocno nawiązującego do lat 80. XX wieku Juliana Sharwarko, ukrywającego się pod szyldem Harsh Symmetry.

Lista utworów:

 1. JESSIE SYKES & THE SWEET HEREAFTER – "Reckless Burning"
 2. PORCUPINE TREE – "Stars Die"
 3. PIANO MAGIC – "The Blue Hour"
 4. THE SNAKE CORPS – "In Flux"
 5. THIS MORTAL COIL – "Waves Become Wings"
 6. THIS MORAL COIL – "Song To The Siren"
 7. JAPAN – "Burning Bridges"
 8. LAUREN LAKIS – "Dark Side"
 9. THE SOFT MOON – "Monster"
 10. HARSH SYMMETRY – "Severance"

Posłuchaj

50:31
Wieczorne przytulanie muzyczne (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 18.10.2022
Godzina emisji: 23.08

kc/kor

Polecane