"Te informacje są dla mnie szokujące". Schetyna o nowych doniesieniach ws. afery podsłuchowej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Informacje, które przytacza dziennikarz "Newsweeka", są dla mnie szokujące. Przecież są to zeznania ze śledztwa. Zeznania, które składał Marcin W., współpracownik Falenty, w czerwcu zeszłego roku – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska). 

Dziś przewodniczący PO Donald Tusk ma odnieść się do doniesień "Newsweeka", które mówią o rosyjskim wątku ws. podsłuchów w restauracji "Sowa i przyjaciele". Z tekstu wynika, że zanim nagrania zostały ujawnione w Polsce, Marek Falenta sprzedał je rosyjskim służbom. 

"Te informacje są dla mnie szokujące"

– Informacje, które przytacza dziennikarz, są dla mnie szokujące. Przecież są to zeznania ze śledztwa. Zeznania, które składa Marcin W., współpracownik Falenty w czerwcu zeszłego roku – powiedział Grzegorz Schetyna. – Jest to niespotykane, że przez ponad rok nic z tą sprawą się nie dzieje, że nie ma żadnej decyzji prokuratury – dodał.

Podkreślił, że "żaden wątek tej sprawy nie jest szczególnie badany, a zwłaszcza ten kontrowersyjny i tak bardzo jednoznaczny, jak to, o czym mówi świadek". – Jeżeli w tej sprawie nie pojawia się specjalny wątek (...), to znaczy, że odpowiedzialność za to biorą prokuratorzy, którzy prowadzą to postępowanie. Biorą oni polityczną odpowiedzialność, a skoro odpowiadają oni przed prokuratorem generalnym, czyli Zbigniewem Ziobrą, to jest to jego odpowiedzialność. To jest również odpowiedzialność PiS, że ta sprawa nie jest wyjaśniania – powiedział gość Trójki. 

Czytaj więcej:

Posłuchaj

13:20
Grzegorz Schetyna: te informacje są dla mnie szokujące (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska)
Data emisji: 18.10.2022
Godzina emisji: 8.45

nj, koz, kor, pr

Polecane