Bartek Deryło na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Bartek Deryło to jeden z najciekawszych wokalistów młodego pokolenia, uhonorowany przez Program 3 nagrodą dla najlepszego debiutanta festiwalu w Opolu. W cyklu koncertów Trójki zaprosiliśmy na retransmisję jego koncertu.

Bartek Deryło pochodzi z Jelcza. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat od gry na skrzypcach. Ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Ten wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista jest uznawany za jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia.

We wrześniu 2021 roku Bartek wystąpił na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonał tam autorski utwór "Burza", za który został uhonorowany nagrodą radiowej Trójki dla najbardziej obiecującego debiutanta. – Czuję się bardzo wyróżniony i czuję dumę, że to właśnie mnie przypada ta nagroda – powiedział wówczas młody artysta.

Latawce i koncertowe emocje

19 listopada ukazała się debiutancka płyta wokalisty. Nosi tytuł "Latawce" i została wydana pod patronatem radiowej Trójki. Jest to przesycona emocjami opowieść wrażliwego młodego człowieka, zawarta w 11 utworach, których myślą przewodnią było dotarcie do beztroskich, dziecięcych lat, jak i przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych. – Emocje zawsze są moim priorytetem i tak naprawdę to od nich wszystko się zaczyna: to, że występuję na scenie, piszę i komponuję. Wszystko kręci się wokół emocji i muzyki, która jest dla mnie gigantyczną wartością – mówił Deryło.

Tuż po premierze albumu Bartek zawitał do Studia im. Agnieszki Osieckiej, by dać koncert promujący materiał z tego krążka. W programie występu nie zabrakło znanych już wcześniej piosenek, takich jak "Kompas", "Lód" czy narodzona w Opolu "Burza". W Trójce przypomnieliśmy ten występ. Polecane