Krzysztof Gawkowski: Putin jest terrorystą i zbrodniarzem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Putin zrzuca bomby na niewinnych ludzi i chce zastraszyć Ukraińców oraz wywrzeć presję na Zełenskiego, żeby doprowadzić do niesprawiedliwego pokoju –  podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.

Wołodymyr Zełenski poinformował, że na całej Ukrainie prace porządkowe w miejscach ostrzelanych i zbombardowanych przez Rosję przebiegają sprawnie. Zapewnił, że infrastruktura, zniszczona przez wroga, zostanie odbudowana. Dodał, że gdyby nie wtorkowe ataki, udałoby się przywrócić elektryczność oraz łączność i dostawy wody, które zostały uszkodzone przez Rosjan.

Krzysztof Gawkowski w Programie 3 Polskiego Radia przyznał, że "nikt nie ma wątpliwości, że Rosja prowadzi politykę terrorystyczną".   Putin zrzuca bomby na niewinnych ludzi i chce zastraszyć Ukraińców oraz wywrzeć presję na Zełenskiego, żeby doprowadzić do niesprawiedliwego pokoju   mówił polityk Lewicy.

Apel o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Zdaniem gościa audycji, "Putin jest terrorystą i zbrodniarzem".  Jeżeli nie będziemy o tym głośno mówić i tego zapisywać, to wpadniemy w kłopoty, bo na koniec zaatakuje on kolejny raz. Im mocniejsze działania względem Rosji tym lepiej   powiedział.

 Dlatego też apeluję do prezydenta Andrzej Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, bo tematów do przedyskutowania jest mnóstwo. Im szybciej zostanie zwołana, tym większa szansa, że solidarność w Polsce zostanie utrzymana  stwierdził przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.

Jak zauważył, "bomby, które spadają na ukraińskie miasta, to śmierć wielu cywili".  Ta masakra, którą urządza Putin, to akt terroryzmu międzynarodowego, który nie może pozostać bez echa  ocenił Gawkowski.

Posłuchaj

12:35
Krzysztof Gawkowski: Putin jest terrorystą i zbrodniarzem (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Gawkowski (przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy)
Data emisji: 12.10.2022
Godzina emisji: 8.45

dn

Polecane