Michał "Fox" Król – Harry Potter w studiu nagrań

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Michał "Fox" Król – Harry Potter w studiu nagrań
Fox i Katarzyna Nosowska na gali FryderykówFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Od czwartego roku życia marzył o tym, żeby być muzykiem, lubi chomikować przeróżne instrumenty, a kiedyś chciałby zostać perkusistą w zespole – klawiszowiec i producent Michał "Fox" Król podzielił się swoimi sekretami w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Michał "Fox" Król karierę sceniczną rozpoczynał w zespole 15 Minut Projekt. Ma w dorobku dwie solowe płyty: "Fox Box" (2010) i "Fox" (2013). Grał też na klawiszach w piosenkach m.in. Reni Jusis i Kayah. W "Serdecznych dźwiękach" przyznał się, że trzyma w domu mnóstwo różnych instrumentów, które czekają na swoją szansę. – Dużo mam różnego rodzaju szrotu, który na pierwszy rzut oka wydaje się bezużyteczny. Ale często jest tak, że przychodzi moment, kiedy wyciągasz z szafy coś, co nigdzie nie zagrało i to jest to. 

Fox jest także jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich producentów, specjalizującym się w muzyce tanecznej. Przez kilka lat kariery skupiał się niemal wyłącznie na tym zajęciu. – Produkcja to jest taki trochę Harry Potter, możesz wejść sobie w te wszystkie uliczki – mówił gość audycji. – To, co mnie kręci w produkcji, to nieograniczona możliwość kreowania. Wyjątkowość producenta, moim zdaniem, polega na jego fantazji, wyobraźni i odwadze.

Syn marnotrawny klawiszy

W czasie lockdownu wywołanego pandemią Michał postanowił ponownie sprawdzić swoje umiejętności instrumentalne. – Zrobiłem to i się wystraszyłem. Usłyszałem moje lata niećwiczenia – wyznał rozmówca Mateusza Krautwursta. Od tamtej pory sumiennie poświęca swój czas na granie. – Wróciłem do klasyki: gamy, etiudy. Teraz robię to codziennie. Od poniedziałku do piątku mój dzień zaczyna się od dwóch godzin ćwiczenia na instrumencie. Na nowo uwierzyłem, że granie na instrumencie jest fajne i teraz robię to już tylko i wyłącznie dla siebie.

Z rozmowy dowiedzieliśmy się także m.in., że Michał od czwartego roku życia marzył o tym, aby być muzykiem, że nie lubi słuchać muzyki podczas biegania i że pewnego dnia chce założyć zespół, w którym będzie grał na perkusji.


Posłuchaj

49:56
Michał "Fox" Król – Harry Potter w studiu nagrań (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Fox feat. Marsija – "Hitmaker"
 2. Reni Jusis – "Kiedyś cię znajdę"
 3. Bovska – "Kaktus (FOX Remix)"
 4. Kayah – "Kołysanka dla serca"
 5. Miuosh – "Nisko"
 6. Fox feat. Paulina Przybysz – "Regret"
 7. Fox feat. Natalia Lubrano – "Farewell"
 8. 15 Minut Projekt feat. Sokół – "Najdłuższy chillout w mieście"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 5.10.2022
Godzina emisji: 23.08

kc/kor


Polecane