Wokalna dźwiękoterapia. Bartas Szymoniak w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Wokal o onirycznej barwie na tle muzyki rockowej pomieszanej z popem. Za nami niezwykły, przepełniony ciepłem koncert Bartasa Szymoniaka w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Programu Trzeciego Polskiego Radia 

38-letni Bartas Szymoniak jest wokalistą o charakterystycznej, onirycznej barwie głosu. Styl tworzonej przez siebie muzyki określa mianem "beatrocka". Jego kluczową część stanowią dźwięki generowane zpomocą aparatu mowy wokalisty, któremu towarzyszy jedynie multiinstrumentalista Michał Parzymięso.

Bartas jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatem "Idola" oraz finalistą koncertu Premier na tegorocznym festiwalu w Opolu. Śpiewał na festiwalach Top Trendy w Sopocie, Ryszarda Riedla w Tychach, Taste of Polonia w Chicago czy Transmisje na Litwie.

Jako artysta solowy debiutował w 2015 roku albumem "Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców". 30 września ukazała się najnowsza, czwarta już solowa płyta Szymoniaka, zatytułowana "Granice". Pilotowały ją utwory "Kochać naprawdę" oraz  "Powroty". Na albumie można usłyszeć także nietuzinkowe aranżacje muzyczne wierszy Cypriana Kamila Norwida. W niedzielę 9 października 2022 roku w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wokalista po raz pierwszy na żywo zaprezentował materiał z nowego krążka. 


Koncert Bartasa Szymoniaka zapraszał Michał Kirmuć, fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio Koncert Bartasa Szymoniaka zapowiadał Michał Kirmuć, fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

kc/kor/gs

Polecane