"To naturalny element naszego rządzenia". Olga Semeniuk o przesileniach w Zjednoczonej Prawicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Myślę, że w Zjednoczonej Prawicy dość często dochodzi do przesileń dotyczących punktu widzenia na prowadzenie państwa. To jest naturalny element naszego rządzenia – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, odnosząc się do medialnych spekulacji na temat zmiany na stanowisku premiera. 

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk odniosła się na antenie Programu 3 Polskiego Radia do medialnych spekulacji na temat zmiany na stanowisku szefa rządu. Jak wskazała, w czwartek te doniesienia podsumował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. – Każda informacja, którą przekazuje lider PiS, jest wiarygodna. Myślę, że w Prawie i Sprawiedliwości, w Zjednoczonej Prawicy dość często dochodzi do przesileń dotyczących punktu widzenia na prowadzenie państwa. To jest naturalny element naszego rządzenia – wskazała.

Jak dodała, "jest jedna osoba, która potrafi ukoić wszystkie nerwy i doprowadzić do sytuacji, w której zaczyna się rozładowywać atmosfera związana z codziennym, systemowym zarządzaniem państwem". – Tą osobą jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. On w czwartek ukoił zdecydowanej większości parlamentarzystów również te nerwy wynikające z doniesień medialnych, spekulacji i tego, co się dzieje w przestrzeni publicznej – wyjaśniła.

Olga Semeniuk zaznaczyła też, że "nie chciałaby w ogóle mówić o jakichkolwiek konfliktach wewnętrznych", a także podkreśliła, że "nie należy do żadnej grupy, która jest przeciwna działaniom premiera Mateusza Morawieckiego". – Moim zdaniem szef rządu bardzo dobrze wykonuje swoje zadania – wskazała i dodała, że "o ewentualnych, potencjalnych zmianach w składzie rządu czy też na stanowisku premiera decydują zupełnie inne gremia, do których ona nie należy". – Ale obserwując przez ostatnie dni sytuację w przestrzeni publicznej, mam wrażenie, że dobrze się stało, iż doszło do tego przesilenia, a następnie spotkania i ukojenia – wskazała.

Olga Semeniuk podkreśliła ponadto, że w partii "wszyscy są równi względem wyzwań, które przed nimi stoją". – One dotyczą przede wszystkim kwestii gospodarczych i kryzysu energetycznego – powiedziała.

Walka z kryzysem energetycznym

Wiceminister rozwoju odniosła się też do kwestii energetycznych i pytania, w jaki sposób zostanie sfinansowane zamrożenie cen energii elektrycznej dla odbiorców od przyszłego roku. – Nie jest to przesądzone, dzisiaj [piątek - red.] będę uczestniczyła w spotkaniu roboczym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów właśnie w kontekście tego, jak najlepiej wpłynąć na: po pierwsze – niepodnoszenie poziomu inflacji, a po drugie – na branże, z którymi codziennie się spotykam. Jest to m.in. branża fitness i siłownie oraz kluby sportowe, ponieważ ten problem m.in. tam występuje – powiedziała.

Jak dodała, "mówimy o zniesieniu obliga giełdowego oraz formach wsparcia sektora małych i średnich firm". – Do dużych firm docieramy z projektem, który – mam nadzieję – na przełomie października i listopada zostanie przez Narodowy Fundusz Środowiska uruchomiony. Mówimy tu konkretnie o 5 mld zł, zapowiadanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, ale jest to kumulacja branż strategicznych – wskazała.

Jak dodała, wśród różnych branż "ewidentnie widać bardzo duży problem związany z kryzysem energetycznym". – Stąd w zespole roboczym cały czas spotykamy się i rozmawiamy o tym, który wariant jest w stanie być terapią celowaną, teraz tak bardzo ważną. (...) Staramy się ochłodzić sytuację energetyczną kontrolowanymi cenami – wyjaśniła Olga Semeniuk.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

13:25
Olga Semeniuk nt. przesileń w Zjednoczonej Prawicy oraz walki z kryzysem energetycznym (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju)
Data emisji: 30.09.2022
Godzina emisji: 08.45

ng/koz/kor

Polecane