Rodzicielstwo zastępcze. Reportaż "Moje dzieci" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rodzicielstwo zastępcze. Reportaż "Moje dzieci" [POSŁUCHAJ]
Jak wygląda codzienność rodzin zastępczych?Foto: Shutterstock.com/Fizkes

Pani Beata od 21 lat prowadzi rodzinny dom dziecka, od 18 lat jest pod opieką Fundacji Kairos, która w swojej działalności m.in. wspiera rodzicielstwo zastępcze. 

Fundacja Kairos z Wrocławia to organizacja pożytku publicznego. Została zarejestrowana w roku 2004, po rocznej działalności polegającej na spontanicznych akcjach charytatywnych, m.in. niesienia pomocy materialnej Domowi Małego Dziecka w Jaworze i Schronisku dla Kobiet i Matek z Dziećmi we Wrocławiu.

Pomaganie jako misja

Widząc olbrzymie potrzeby i ofiarność wielu ludzi, jej twórcy fundacji postanowili sformalizować działalność i utworzyć organizację, która mogłaby połączyć potrzebujących z tymi, którzy ich potrzeby chcą i mogą zaspokoić. "Naszą misją jest pomaganie ludziom w trudnych sytuacjach życiowych, tak aby zmieniając siebie, mogli czynić świat lepszym dla siebie, swoich bliskich i swojego otoczenia" – piszą na swojej stronie.

Dom dla szóstki dzieci

Fundacja wspiera m.in. rodzicielstwo zastępcze. Opieką objęła rodzinę pani Beaty, która stworzyła dom dla szóstki dzieci: sama wychowuje pięć dziewczynek i chłopca. W Fundacji Kairos jest uważana za bohaterkę, ale ona nie lubi być tak określana.


Posłuchaj

27:50
"Moje dzieci" - reportaż Magdy Skawińskiej (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł reportażu: "Moje dzieci"
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 29.09.2022 
Godzina emisji: 22.06

ms/zch/mk/kor

Polecane