Wyciek z Nord Stream. Leszek Miller: tweet Radosława Sikorskiego to chyba żart, ale za daleko idący

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Na pewno zostanie wykorzystany w propagandzie rosyjskiej przeciw Zachodowi - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Leszek Miller, europoseł i były premier o komentarzu Radosława Sikorskiego.

Szwedzkie i duńskie stacje pomiarowe odnotowały podwodne eksplozje w Nord Stream. Doniesienia potwierdziło Szwedzkie Narodowe Centrum Sejsmologiczne. Duński Urząd Energetyki informuje, że uszkodzenie Nord Stream 2 to niezwykle rzadka sytuacja, która może nie być przypadkowa. Uszkodzenie rury jest duże, w związku z czym do morza przedostają się znaczne ilości gazu. Radosław Sikorski, europoseł KO zasugerował, że za eksplozjami i zniszczeniami gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 stoją Stany Zjednoczone. "Czy to oficjalne oświadczenie o ataku terrorystycznym?" – zapytała na Telegramie rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Leszek Miller w "Salonie politycznym Trójki" powiedział, że podziela ciekawość, co dokładnie się stało, a sprawa jest oczywiście poważna. Jak wskazał, nie ma przekonywujących informacji, kogo można o to posądzić. 

 Ja znam ten tweet pana Sikorskiego, ale myślę, że to jakiś żart  powiedział Leszek Miller. Ocenił, że "to jest żart za daleko idący".  Na pewno zostanie wykorzystany w propagandzie rosyjskiej przeciw Zachodowi  dodał. 

Były premier zaznaczył, że należy się wstrzemięźliwość, nie tylko na Twitterze.  Na Twitterze już wielu polityków poległo albo miało kłopoty  podsumował.


Posłuchaj

13:33
Leszek Miller o reakcji Radosława Sikorskiego na wycieki z gazociągów Nord Stream (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Leszek Miller (europoseł, były premier)
Data emisji: 28.09.2022
Godzina emisji: 08.45

fc

Polecane