Waldemar Pawlak nie chciał Baltic Pipe. Dworczyk: to zdumiewająca postawa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Dla mnie to całkowicie zdumiewająca postawa. Myślę, że po 24 lutego, bardzo wiele osób zweryfikowało swoje patrzenie na świat. Bardzo wiele osób może stanęło w prawdzie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelaria Premiera, odnosząc się do krytyki Baltic Pipe przez byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka. 

Dziś w tłoczni gazu Goleniów odbędzie się uroczyste otwarcie gazociągu Baltic Pipe. Oficjalny przesył gazu ma rozpocząć się 1 października. Jak podkreślają rządzący, gazociąg najważniejszym aspektem uniezależnienia się Polski od przesyłu błękitnego surowca z Rosji. 

Jeszcze na początku roku były wicepremier (odpowiedzialny m.in. za kontrakty gazowe) Waldemar Pawlak krytykował budowę Baltic Pipe twierdząc, że jest to projekt "zupełnie niepotrzebny" i będzie "tylko pomnikiem obecnego rządu". Do słów odniósł się w Programie 3 PR Micha Dworczyk. 

 Dla mnie to jest oczywiście zdumiewająca postawa. Myślę, że po 24 lutego bardzo wiele osób zweryfikowało swoje patrzenie na świat, bardzo wiele osób stanęło w prawdzie wobec swoich różnych pomysłów i interpretacji jak wygląda geopolityka. Dzisiaj sądzę, że takie głosy nie będą już w Polsce obecne  zaznaczył.  Nawet Ci, którzy próbowali pozytywnie interpretować sobie meandry polityki wschodniej, polityki polsko-rosyjskiej, dzisiaj widzą jak jest – dodał. 

Zaznaczył, że "Rosja wykorzystywała, wykorzystuje i będzie wykorzystywać surowce do tego, by realizować swoje cele polityczne". 

 Bezpieczeństwo energetyczne Polski to jest sprawa, która dotyczy wszystkich Polaków, niezależnie od tego, czy ktoś ma sympatie prawicowe czy lewicowe czy centrowe, czy jeszcze jakieś inne. Wszyscy powinniśmy być zainteresowani tym, żeby Polska była bezpieczna. Jest to przedsięwzięcie ponad podziałami  podkreślił Dworczyk. 

Posłuchaj

13:54
Michał Dworczyk: postawa Waldemara Pawlaka jest zdumiewająca (Salon Polityczny Trójki/Program 3 PR)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (kancelaria Premiera)
Data emisji: 27.09.2022
Godzina emisji: 08.45

as/koz

Polecane