Piotr Zgorzelski: Donald Tusk nie jest obciążeniem dla ew. nowego rządu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Powrót Donalda Tuska, przynajmniej w wymiarze wewnętrznym, zahamował odpływy zarówno sondażowe, jak i personalne z Platformy Obywatelskiej – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

61,9 proc. badanych nie tęskni za rządami PO/PSL, kiedy premierem był Donald Tusk. Odmienne stanowisko ma 27,3 proc. ankietowanych  wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla "Wirtualnej Polski".

Zgorzelski: rozmowy z Tuskiem posuwają do przodu współpracę partii opozycyjnych

O wynik tego badania został zapytany wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, członek PSL. Zapytany, czy Donald Tusk "jest obciążeniem" dla chcących współpracować i tworzyć nowy rząd partii opozycyjnych, wicemarszałek Sejmu odparł, że nie. – Powrót Donalda Tuska, przynajmniej w wymiarze wewnętrznym, zahamował odpływy zarówno sondażowe, jak i personalne z Platformy Obywatelskiej, ta partia się ustabilizowała – stwierdził.

Jak mówił Piotr Zgorzelski, były premier jest "politykiem o takim kalibrze", że rozmowy z nim "posuwają prace do przodu, jeśli chodzi o partie demokratyczne".

Wariant wyborczy dla PSL? Blok centroprawicowy

Posłuchaj

14:09
Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) o współpracy partii opozycyjnych (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wicemarszałek zastrzegł, że taki blok byłby dla PSL najlepszym wyjściem, jeśli nie doszłoby do zmiany ordynacji wyborczej. Podkreślił jednak, że do takich zmian nie dojdzie, jeśli nie stworzyłby do nich warunków prezydent Andrzej Duda (który mógłby ewentualną ustawę w tej sprawie zawetować). – Z tego, co wiem, byłby na tak, gdyby uwzględniono jego propozycje dot. ordynacji, ale ich nie uwzględniono – mówił polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 21.09.2022
Godzina emisji: 08.45

ms/mk

Polecane