PZPS szuka siatkarskich talentów. Świderski mówi o nowych programach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
PZPS szuka siatkarskich talentów. Świderski mówi o nowych programach
Sebastian Świderski o szkoleniu młodych siatkarzyFoto: Shutterstock/Paolo Bona

– Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki i Ministerstwu Edukacji i Nauki powstają obecnie programy, które mają wyłowić perełki, talenty siatkarskie nawet w najmniejszych wioskach – podkreślił w "Trójkowym komentarzu dnia" Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Prezes PZPS był pytany na antenie radiowej Trójki, jak związek wyławia młode talenty siatkarskie. Sebastian Świderski podkreślił, że w pierwszej kolejności bardzo dużo zależy od rodziców. – Po pandemii bardzo ciężko jest wyciągnąć dziecko sprzed komputera. Jest przyzwyczajone do zajęć, nawet WF, online. Bardzo wiele zależy od rodziców, czy będą kierować dziecko na zajęcia fizyczne – zwrócił uwagę nasz gość. 

W poszukiwaniu siatkarskich talentów

– Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki i Ministerstwu Edukacji i Nauki powstają obecnie programy, które mają wyłowić perełki, talenty nawet w najmniejszych wioskach. Często te miejsca nie są kontrolowane – powiedział Świderski. Wspomniał też o siatkarskich ośrodkach szkolnych. – Tam już robimy pierwszy nabór do prawdziwej, dorosłej siatkówki. Później są szkoły mistrzostwa sportowego – wymienił. 

– Teraz planujemy stworzyć Ligę Akademicką. Program skierowany do szkół wyższych, dla tych, którzy nie zawsze mogą być profesjonalistami, ale gdzieś przy tym sporcie zostaną – powiedział prezes PZPS.

Więcej w zapisie rozmowy.


Posłuchaj

9:39
Sebastian Świderski o szkoleniu młodych siatkarzy i zbliżających się Mistrzostwach Świata kobiet (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Urbanowicz
Gość: Sebastian Świderski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej)
Data emisji: 20.09.2022
Godzina emisji: 18.10

kp/pr

Polecane