Premier Morawiecki na szczycie w Bratysławie. Marcin Przydacz: konserwatyści muszą zwierać szyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Współpraca ze wszystkimi państwami, które nie chcą dać się zdominować dwóm największym stolicom europejskim, będzie kontynuowana – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. 

Premier Mateusz Morawiecki będzie uczestniczył w Szczycie Konserwatywnym. Po południu szef polskiego rządu odwiedzi Bratysławę, gdzie spotka się z premierem Słowacji oraz weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych Szczytu. Wśród tematów, które zostaną poruszone w Bratysławie, będą m.in.: sytuacja na Ukrainie, kryzys energetyczny oraz wyzwania, przed którymi stoi Europa. 

– Rząd w Polsce to rząd konserwatystów. W naturalny sposób chcemy współpracować z konserwatystami z innych państw, tworzyć forum współpracy  powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Przydacz. Wskazał, że jest to okazja do wymiany opinii czy koordynacji polityki.

Jak dodał wiceminister, środowiska medialne są zdominowane przez ludzi o poglądach centrowo-lewicowych i konserwatyści muszą zwierać szyki, współpracować.

Gość Trójki podkreślił, że "jeśli chodzi o krytykę Węgier za ich stosunek do Rosji, do Ukrainy, nic się w tym zakresie nie zmienia".  Stoimy na zupełnie innych pozycjach  wskazał. Zadeklarował też, że jeśli chodzi o politykę europejską, Polska i Węgry zajmują podobne stanowisko.

 Współpraca ze wszystkimi państwami, które nie chcą dać się zdominować dwóm największym stolicom europejskim, będzie kontynuowana  zapowiedział.

Marcin Przydacz zwrócił uwagę, że również Włochy i Hiszpania zauważają, iż dominacja interesów dwóch państw może szkodzić Unii Europejskiej.


Posłuchaj

13:09
Marcin Przydacz o Szczycie Konserwatywnym (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Przydacz (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 19.09.2022 
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane