Maraton Warszawski - wielka gratka dla biegaczy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maraton Warszawski - wielka gratka dla biegaczy
Maraton WarszawskiFoto: shutterstock/Stanislaw Tokarski

Wrzesień to czas biegowego eldorado. Chętnych do wzięcia udziału w imprezach biegowych nie brakuje. Na które wydarzenie się zdecydować? Już 25 września po raz 44. wystartuje Maraton Warszawski. W tym roku organizatorzy przygotowali nowe trasy i dystanse. Co czeka uczestników biegu? 

Maraton Warszawski to jedna z większych cyklicznych imprez biegowych, odbywająca się co roku we wrześniu. – Maraton Warszawski zmienia trochę swoje oblicze. Ludzi już nie tylko fascynuje przebiegnięcie dystansu 42 km z ogonkiem. Chcą także uczestniczyć w biegach na krótszych trasach. W związku z tym przygotowaliśmy nowe propozycje: w tym roku po raz pierwszy startuje dystans dziesięciu kilometrów "Warszawska dycha" oraz "Sztafeta Maratońska" – mówił Marek Tronina, szef Fundacji "Maraton Warszawski". – Te dwa nowe dystanse to świetne uzupełnienie głównego biegu. Najmłodsi mogą z kolei pobiec w tzw. Mini Maratonie – dodaje. 

"Trasa jest bardzo ładna"

Gość audycji "Biegam, bo lubię" mówi, że trasa jest bardzo ładna. Jak dodaje, w tym roku organizatorzy stanęli przed sporym wyzwaniem organizacyjnym. Wytyczenie trasy utrudniały roboty drogowe, prowadzone na terenie miasta.  Skala jest trudna do wyobrażenia. W tym roku naszym głównym celem było po prostu wytyczenie trasy o długości 42 kilometrów 195 metrów  podkreślił Tronina.


TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU NA TRASIE 43. MARATONU WARSZAWSKIEGO:

Oficjalne video z 43. Maratonu Warszawskiego i 15. Półmaratonu Warszawskiego / YouTube Maraton Warszawski

Ponadto w audycji: Igor Błachut o zaletach zdrowotnych i pokonywaniu własnych słabości w biegach na orientację.


 

Posłuchaj

4:51
W tym roku organizatorzy Maratonu Warszawskiego przygotowali dla biegaczy nowe dystanse (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
 
  

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 15.09.2022
Godzina emisji: 11.19

kt/zch

Polecane