Grupa Talk Talk, przedsmaki dźwiękowe The Church oraz "świat bez końca" według Laurie Anderson

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
 Grupa Talk Talk, przedsmaki dźwiękowe The Church oraz "świat bez końca" według Laurie Anderson
Laurie Anderson podczas swoich występów używa wielu niekonwencjonalnych instrumentów Foto: PAP/Gonzales Photo/Tord Litleskare

Muzyka ciszy, przerywana charakterystycznym krzykiem emocji Marka Hollinsa. W 98. wydaniu audycji "Konstelacja M." w Trójce mogliśmy usłyszeć takie zespoły jak Talk Talk, The Church oraz awangardową Laurie Anderson.

Wieczorna audycja rozpoczęła się utworem "Renee" brytyjskiej grupy Talk Talk. Piosenka to wspomnienia utraconej młodości i słowa skierowane do dziewczyny z rodzinnego miasta lidera zespołu. – W jednym z wywiadów Mark Hollins słusznie zauważył, że cisza jest czymś, czego boi się większość ludzi. Być może dlatego, że stwarza im zbyt dużą przestrzeń do rozmyślań, a ludzie niekoniecznie czują się z tym wygodnie  powiedział Mateusz Tomaszuk, zapraszając do wysłuchania "Konstelacji M.".

Grupa The Church powraca. Wkrótce premiera nowej płyty

We wtorkowy wieczór wybrzmiał również singiel "The Hypnogogue" grupy The Church. – Utwór, który w tym tygodniu skradł moje serce  powiedział Mateusz Tomaszuk w Trójkowej audycji.  Kazali na siebie czekać aż pięć lat. To nie jest mało, szczególnie jeśli ktoś jest ich wielkim fanem – dodał. Jak zauważył gospodarz "Konstelacji M.", muzycy z grupy The Church w najbliższym czasie powrócą z nowym albumem.  Przedsmaki dźwiękowe w postaci utworu "The Hypnogogue" wkrótce znajdą swoje odzwierciedlenie płytowe. Czekamy z wielką niecierpliwością  podkreślił.

The Church - The Hypnogogue (Official)/You Tube The Church


Przeczytaj także:


Laurie Anderson: amerykańska pionierka muzyki elektronicznej

"Pamiętam, skąd pochodzę. Płonęły budynki i ogniste czerwone morze. Świat bez końca. Wschód, krawędź świata i zachód oraz ci, którzy byli przede mną"  tak wygląda "świat bez końca" według Laurie Anderson w utworze "World Without Ends", który również wybrzmiał w wieczornej audycji.

Laurie Anderson to awangardowa postać amerykańskiej sceny muzycznej. Skrzypaczka, kompozytorka i reżyserka filmowa. Jej twórczość obejmuje sztukę performance, muzykę pop i projekty multimedialne, które realizowała głównie w latach 70. w Nowym Jorku. Artystka koncentruje się szczególnie na języku, technologii oraz stronie wizualnej.

Co ciekawe, Anderson wynalazła kilka urządzeń, których używała w swoich nagraniach i pokazach performance. W 1977 roku stworzyła skrzypce z taśmą smyczkową. Do gry wykorzystywany jest smyczek z naciągniętą taśmą magnetyczną zamiast końskiego włosia. Głowica taśmy magnetycznej znajduje się na mostku.

Posłuchaj

51:31
Wieczorne dźwięki: muzyka ciszy grupy Talk Talk, przedsmaki dźwiękowe The Church oraz awangardowa Laurie Anderson (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. IN LETTER FORM  "Audio Drones: Adagio For Terror"
 2. TALK TALK  "Renee"
 3. JORJA CHALMERS  "I’ll Be Waiting"
 4. THE CHURCH  "The Hypnogogue"
 5. FIELDS OF THE NEPHILIM  "At the Gates of Silent Memory"
 6. LAURIE ANDERSON  "World Without End"
 7. THE TEAR GARDEN  "Circles in the Sand"
 8. NICOLE SABOUNE  "Under Stars (For the Lovers)"
 9. JUST MUSTARD  "Blue Chalk"
 10. THE SOFT MOON  "Monster"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 13.09.2022
Godzina emisji: 23.08

kt

Polecane