"Tusk już rozmawiał z Putinem?". Kukiz o planie KO dochodzenia reparacji od Rosji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Platforma Obywatelska doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to jest kuriozalny pomysł, że to jest nie do zrealizowania – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz o projekcie uchwały KO ws. reparacji od Niemiec i Rosji.

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu rozpatrywany będzie złożony przez grupę posłów PiS nowy projekt uchwały w sprawie reparacji. Głosi on, że należycie reprezentowane państwo polskie nigdy nie zrzekło się roszczeń wobec państwa niemieckiego. Własny projekt uchwały w sprawie reparacji we wtorek złożyło również PSL, a klub KO złożył projekt uchwały, w którym domaga się wystąpienia o reparacje zarówno od Niemiec, jak i od Rosji.

"PO zdaje sobie sprawę, że to kuriozalny pomysł" 

 Tusk już rozmawiał z Putinem na temat tych reparacji? Ma dobre relacje, więc może coś z tego wyjdzie  pytał Paweł Kukiz w "Salonie politycznym Trójki". 

Jak ocenił, z całą pewnością należałoby się odszkodowanie za to, co Związek Sowiecki robił z Polską po tzw. wyzwoleniu.  Za te czasy, kiedy tutaj wojska sowieckie stacjonowały, teoretycznie po to, by bronić Polski, a w praktyce po to, by pilnować interesów sowieckich na terenie Rzeczpospolitej  dodał. 

Jednocześnie Paweł Kukiz stwierdził, że "w życiu nie dostaniemy od Ruskich pieniędzy". Wskazał, że Rosjanie nie mają pieniędzy dla swoich ludzi, a także uważają, że Polsce sprezentowali tzw. ziemie odzyskane.  Platforma Obywatelska doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to jest kuriozalny pomysł, że to jest nie do zrealizowania - podkreślił, komentując projekt opozycyjnej uchwały.  Muszą w jakiś sposób zaistnieć  dodał i ocenił, że "to jednocześnie osłabia roszczenia względem Niemiec".

Gość Trójki zapowiedział, że jeśli projekt ten będzie głosowany, to oczywiście zagłosuje za reperacjami i podniesie rękę "i tyle".  Zdaję sobie sprawę, że nie ma absolutnie żadnej szansy, żeby kopiejkę od nich dostać  zaznaczył. – My się musimy modlić o to, żeby oni tutaj nie weszli, a co dopiero żądać od nich pieniędzy  skwitował.

Posłuchaj

1:48
Paweł Kukiz o reparacjach wojennych ze strony Rosji (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Data emisji: 14.09.2022 
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane