Insynuacje gen. Pytla w rozmowie z "GW". Żaryn: ten wywiad jest niebezpieczny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Insynuacje gen. Pytla w rozmowie z "GW". Żaryn: ten wywiad jest niebezpieczny
Stanisław Żaryn ocenił, że tezy gen. Piotra Pytla są absurdalne, a sam wywiad - niebezpieczny. Foto: Mateusz Jagielski/East News

- Polska jest krajem kluczowym do tego, by Zachód wspomagał Ukrainę. Rozsiewanie tego typu absurdalnych insynuacji może ten proces wydatnie zdestabilizować - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa informacyjnego Stanisław Żaryn, komentując zarzuty gen. Piotra Pytla o prorosyjskości władz Polski. - Część krajów może uznać, że skoro Polska jest spenetrowana przez Rosjan, to nie należy pomagać Ukrainie, a to by oznaczało, że Ukraina zostanie pozostawiona sama sobie - dodał.

Gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, udzielił "Gazecie Wyborczej" wywiadu, w którym skrytykował działania Prawa i Sprawiedliwości, nazywając partię "zapleczem agenturalnym dla Rosji". - Te insynuacje nie mają żadnego oparcia w faktach, a wręcz są sprzeczne ze stanem faktycznym, który łatwo zidentyfikować - ocenił w Programie 3 Polskiego Radia Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa informacyjnego.

- Polska jest krajem, który podejmuje szereg działań wbrew interesom rosyjskim w Polsce i naszym regionie. Mamy do czynienia z zupełnym nieporozumieniem i brakiem związku z rzeczywistością pana Piotra Pytla - dodał gość "Trójkowego komentarza dnia".

"Niebezpieczny" wywiad byłego szefa SKW

Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia "ten wywiad jest niebezpieczny dlatego, że pokazuje Polskę jako kraj de facto zinfiltrowany przez Rosję, kraj kontrolowany przez służby specjalne rosyjskie, bo takie są insynuacje i sugestie płynące z tego wywiadu". - W tej chwili Polska jest krajem kluczowym do tego, by Zachód wspomagał Ukrainę. Rozsiewanie tego typu absurdalnych insynuacji może ten proces wydatnie zdestabilizować - wskazał.

- Część krajów może uznać, że skoro Polska jest spenetrowana przez Rosjan, to nie należy pomagać Ukrainie, a to by oznaczało, że Ukraina zostanie pozostawiona sama sobie - wyjaśnił.

Posłuchaj

7:52
Stanisław Żaryn o wywiadzie gen. Pytla w "Gazecie Wyborczej" ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

***

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"

Prowadzący: Dariusz Wieczorkowski

Gość: Stanisław Żaryn (pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa informacyjnego)

Data emisji: 12.09.2022

Godzina emisji: 18.10


mbl

Polecane