Zmiana na stanowisku prezesa TVP. Milczanowska: oglądalność świadczy o sukcesie tej instytucji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmiana na stanowisku prezesa TVP. Milczanowska: oglądalność świadczy o sukcesie tej instytucji
Jacka Kurskiego - dotychczasowego prezesa TVP zastąpił Mateusz MatyszkowiczFoto: PAP/Rafał Guz

- Przez te ostatnie lata widać jak Telewizja Polska się zmieniła - oczywiście na lepsze. Uważam, że prezes Jacek Kurski wykonał dużo dobrej pracy - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Anna Milczanowska z PiS. 

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze funkcji prezesa TVP. Na stanowisko to powołała Mateusza Matyszkowicza – dotychczasowego członka zarządu telewizji publicznej. Jak podkreślił rzecznik PiS Radosław Fogiel, ta zmiana nie oznacza negatywnej oceny dotychczasowej pracy, gdyż już niedługo przed Jackiem Kurskim zostaną postawione nowe zadania.

O opinię na temat tego szeroko komentowanego w mediach wydarzenia została poproszona Anna Milczanowska z PiS, która przyznała, że decyzja ta była dla niej dość zaskakująca.

"Dużo dobrej pracy"

– Przez te ostatnie lata widać jak Telewizja Polska się zmieniła – oczywiście na lepsze. Uważam, że prezes Jacek Kurski wykonał dużo dobrej pracy, a wiemy, że teraz Mateusz Matyszkowicz będzie pełnił funkcję prezesa TVP – powiedziała Anna Milczanowska. Podkreśliła ponadto, że bogate doświadczenie obecnego prezesa TVP również przemawia na korzyść instytucji, na której stanął czele.

– Telewizja Polska przede wszystkim ma służyć i jest dla Polaków – powiedziała gość Trójki i dodała, że zarówno dane sondażowe, jak i wyniki oglądalności świadczą, że wiele programów cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. 

Posłuchaj

10:22
Anna Milczanowska z PiS skomentowała odwołanie dotychczasowego prezesa TVP - Jacka Kurskiego (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane


***

Tytuł audycji: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Anna Milczanowska (PiS)
Data emisji: 5.09.2022
Godzina emisji: 18.10

es

Polecane