Kiedy opozycja przedstawi program? Grzegorz Schetyna o wyborczych planach KO

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
embed:

– Nadchodzące wybory muszą polegać na zasadzie "wszystkie ręce na pokład". Postaramy się zbudować taki program, który będzie zaakceptowany przez wszystkie partie demokratycznej opozycji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna. Jak przekazał, ogłoszenia programu przez KO możemy się spodziewać na przełomie tego i przyszłego roku. 

Poseł PO Grzegorz Schetyna był pytany na antenie radiowej Trójki o wyborcze plany Koalicji Obywatelskiej. W ubiegłym tygodniu na Campusie Polska lider PO Donald Tusk zapowiadał, że ci politycy, którzy nie poprą legalności aborcji do 12. tygodnia życia, nie znajdą się na listach. Komentując te słowa, Grzegorz Schetyna stwierdził, że jego zdaniem ta kwestia wciąż pozostaje otwarta.

"Wszystkie ręce na pokład"

Zwrócił uwagę, że trzeba szukać takich punktów programowych, które łączą, a nie dzielą.  Nadchodzące wybory muszą polegać na zasadzie "wszystkie ręce na pokład". Postaramy się zbudować taki program, który będzie zaakceptowany przez wszystkie partie demokratycznej opozycji  mówił.

Jak podkreślił, "to jest rok, który będzie decydował o wszystkim".  Trzeba konsekwentnie budować przekonanie, że nie ma alternatywy, że opozycja musi iść razem do wyborów  stwierdził były przewodniczący PO. – Polacy nam nie wybaczą, jeśli nie znajdziemy porozumienia  dodał. Zaznaczył też, że KO powinna rozmawiać o współpracy z Szymonem Hołownią i jego ugrupowaniem Polska 2050.

Dopytywany, kiedy poznamy plan KO na najbliższe wybory, odpowiedział: "jestem przekonany, że w okolicach przełomu roku opozycja przedstawi podstawę programową i skład personalny na wybory parlamentarne".

Posłuchaj

11:41
Grzegorz Schetyna (PO) o wyborczych planach opozycji (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Gość: Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 05.09.2022
Godzina emisji: 8.45

kp

Polecane