Echa elektronicznych lat 80. w muzyce na koniec dnia

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Echa elektronicznych lat 80. w muzyce na koniec dnia
Guy Chadwick zagrał razem z The House of Love w "Konstelacji M."Foto: MediaPunch / Backgrid USA / Forum

Kalifornia, Londyn, Sardynia i Brytyjska Kolumbia – to tylko niektóre z zakątków świata, w jakie zabrał tym razem słuchaczy Mateusz Tomaszuk w muzycznej podróży przy dźwiękach zimnej fali, synth wave'u i innych gatunków bliskich jego sercu.

Zarówno utapirowane, kruczoczarne włosy, jak i syntezatorowa, zimnofalowa muzyka mogłyby sugerować, że Harsh  Symmetry to jakaś zapomniana brytyjska formacja z lat 80. Nic bardziej mylnego! Pod tym szyldem swą twórczość prezentuje młody Kalifornijczyk Julian Sharwarko, który zadebiutował w lutym tego roku singlem "Mirror Twin". Od tamtego czasu jego dorobek powiększył się o kilka dodatkowych utworów, z których dwa zabrzmiały w tym wydaniu "Konstelacji M.".

Wspomnienie legendy

Jak najbardziej brytyjskie są dwa kolejne zespoły, które zaprezentowały się w audycji. Chodzi o The House of Love i The Chameleons – oprócz tego, że pochodzą z Anglii łączy je fakt, że miały zaszczyt wystąpić na żywo w studiu radia BBC, w ramach sesji organizowanych przez Johna Peela. 30 sierpnia minęła 83. rocznica urodzin tego legendarnego, nieżyjącego już prezentera, którego imieniem nazwano jedno ze skrzydeł w głównej siedzibie rozgłośni w Londynie.

Zapętlony film muzyczny

Po krótkim powrocie do słonecznej Kalifornii, a konkretnie do Los Angeles, gdzie działa muzyczny projekt o nazwie Blood Handsome, Mateusz Tomaszuk nakierował uszy słuchaczy na włoską Sardynię. Na tej skalistej wyspie na Morzu Śródziemnym mieszkają i tworzą muzycy synthwave'owej grupy Confrontational, którzy na stronie internetowej cytują m.in. taki fragment recenzji swojej twórczości: "To film, który będziecie chcieli oglądać w kółko".

Z Vancouver w leżącej na zachodnim wybrzeżu Kanady Kolumbii Brytyjskiej pochodzi duet Moev, działający od lat 80. I właśnie z tamtej dekady pochodzi zaprezentowany w "Konstelacji M." utwór "Open Mind", zaczerpnięty z wydanej w 1988 roku płyty o dość nonszalanckim tytule "Yeah, Whatever".

Lista utworów:

 1. HARSH SYMMETRY – "Severance"
 2. HARSH SYMMETRY – "Your Eyes"
 3. THE HOUSE OF LOVE – "Loneliness In a Gun (Live At BBC Radio - John Peel Session)"
 4. THE CHAMELEONS – "Here Today (John Peel Sessions)"
 5. EDGE OF DAWN – "Descent"
 6. ELUSIVE – "Tomorrow Gone"
 7. BLOOD HANDSOME – "Love Lost"
 8. CONFRONTATIONAL – "Keep Faith feat. Hélene De Thoury"
 9. MOEV – "Open Mind"
 10. THE BLUE ANGEL LOUNGE – "Desert Shore"
 11. PERRY BLAKE – "Sandriam"

Posłuchaj

50:00
Echa elektronicznych lat 80. w muzyce na koniec dnia (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 30.08.2022
Godzina emisji: 23.09

kc

 

Polecane