Young Design – konkurs dla młodych projektantów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Young Design – konkurs dla młodych projektantów
Young DesignFoto: mat.pras.

Trwa "Young Design" – konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza.

"Young Design" to konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.

W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest "dobrostan".

Plakat konkursu "Young Design" Plakat konkursu "Young Design"

Instytut zachęca młodych projektantów do zastanowienia nad współczesnym rozumieniem tego pojęcia i do prób wykorzystania designu w celu podnoszenia jakości naszego życia. Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje stypendium w wysokości 20 000 zł ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Nauki. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu. Projekt dofinansowany jest ze środków Fundacji ARP.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://instytutwzornictwa.com/young-design/

Polecane