MŚ siatkarzy 2022: Polska pokonuje Meksyk!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
MŚ siatkarzy 2022: Polska pokonuje Meksyk!
Mecz Polska - MeksykFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Polska wygrała w Katowicach z Meksykiem 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) w drugim niedzielnym meczu grupy C mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Spotkanie to relacjonowaliśmy w audycji "Trzecia strona medalu". 

We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu tej grupy siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali Bułgarów 3:0. W swoim ostatnim spotkaniu grupowym Polacy zmierzą się z Amerykanami, którzy również są już pewni awansu do fazy pucharowej. 

W niedzielnym meczu Polacy byli murowanymi faworytami i trudno było wyobrazić sobie inny scenariusz niż bezproblemowe zwycięstwo zespołu trenera Nikoli Grbicia nad znacznie niżej notowanym Meksykiem. 

"Każde spotkanie to osobna historia"

 Każde spotkanie to osobna historia i tak trzeba o tym myśleć. Na poprzednich mistrzostwach zdarzały nam się seryjne porażki, a i tak potrafiliśmy wyjść zwycięsko z turnieju, więc wiele rzeczy może się wydarzyć. Musimy być na to przygotowani i nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość  mówił przed meczem kapitan reprezentacji Bartosz Kurek. 

Polscy siatkarze, którzy w poprzedniej dekadzie zdobyli dwa razy z rzędu mistrzostwo świata (2014, 2018), zakończą fazę grupową 30 sierpnia starciem ze Stanami Zjednoczonymi. Polska dość niespodziewanie po raz kolejny gości siatkarski mundial. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Rosji, jednak w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo organizacji.

Po negocjacjach roli gospodarzy podjęły się Słowenia, gdzie odbędzie się więcej meczów, a także Polska, w której rozegrane zostaną najważniejsze spotkania.

Posłuchaj

1:45:34
MŚ siatkarzy. Polska pokonuje Meksyk (Trzecia strona medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

  

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Dariusz UrbanowiczRobert Grzędowski
Data emisji: 28.08.2022 
Godziny emisji: 20.07, 21.06

MŚ siatkarzy

Polecane