Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Polska broni tytułu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Polska broni tytułu!
Reprezentacja Polski w siatkówceFoto: PAP/Tomasz Wiktor

Polscy siatkarze będą bronić mistrzowskiego tytułu w zaczynających się w piątek, 26 sierpnia, Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Imprezę, która odbywa się już po raz 20., organizują Polska wraz ze Słowenią. W pierwszym meczu nasza reprezentacja zmierzy się z Bułgarią.

  • Ta edycja Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn pierwotnie miała się odbyć w Rosji. Po agresji na Ukrainę ich organizacja została Rosji odebrana, a reprezentacja tego kraju wykluczona z udziału
  • Polska gra w grupie C, a jej przeciwnikami są Stany Zjednoczone, Bułgaria i Meksyk
  • Polska, która broni mistrzowskiego tytułu, należy do grona faworytów. Dotychczas złoto w MS polscy siatkarze zdobyli trzy razy, w latach 1974, 2014 oraz 2018

Polska i Słowenia zamiast Rosji

– Mundial miał być rozegrany w Rosji. Jednak ze względu na agresję na Ukrainę organizacja została jej odebrana, a rosyjscy siatkarze zostali wykluczeni z tej rywalizacji – w ich miejsce grają Ukraińcy. A w kwietniu ogłoszono, że turniej ponownie zorganizuje Polska (organizowaliśmy go już w 2014 roku), a współgospodarzem będzie Słowenia – mówi dziennikarz sportowy Kuba Niziński. Mecze będą rozgrywane w Katowicach, Gliwicach i Lublanie. – Nie muszę przypominać, że Polacy będą bronić tytułu mistrzowskiego z roku 2018, a w grupie C spotkają się ze Stanami Zjednoczonymi, Bułgarią i Meksykiem – wylicza.

Polacy wśród faworytów

– Myślę, że jesteśmy jedną z czterech-pięciu ekip, które powinno się wymieniać jednym tchem, jeśli chodzi o pretendentów do medali, bez względu na kolor kruszcu. A walka będzie zacięta – nie ma wątpliwości Andrzej Wrona, były reprezentant Polski. – Formuła tego turnieju jest tak skonstruowana, że faza grupowa jest na rozpęd i chyba z mniejszym znaczeniem. Prawdziwa zabawa zacznie się dopiero od 1/8. Te cztery mecze będą decydujące – wskazuje.

Przeczytaj także


Katowicki Spodek pomoże?

– Chłopaki już są w Katowicach. Myślę, że ta hala też ma duże znaczenie i fakt, że ten turniej znowu jest w Polsce, także będzie miał duże znaczenie – ocenia Andrzej Wrona. – Wybieram się do Katowic na fazę finałową i mam nadzieję, że będę tam oglądał reprezentację Polski – mówi były reprezentant Polski.

– W katowickim Spodku parkiet jest blisko trybun, trybuny blisko zawodników i bez wątpienia jeśli chodzi o Biało-Czerwonych, kibice są kolejnym zawodnikiem – potwierdza Kuba Niziński.

Polska i Słowenia zorganizują tegoroczne mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce/YouTube TVP Info


Posłuchaj

6:33
Dzisiaj zaczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

4:20
Polacy zaczynają walkę o mistrzostwo świata. Jakie mają szanse? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Data emisji: 26.08.2022
Godzina emisji: 7.38

pr


MŚ siatkarzy MŚ siatkarzy

Polecane