Dzień Niepodległości Ukrainy. Ambasador RP mówi o "paradzie klęski" Rosjan

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Świętowanie Dnia Niepodległości Ukrainy przypadło na pół roku od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na ten kraj. Ambasador Polski odnosił się do narzędzi informacyjnych, które mówią o trwającej wojnie.

– Na świecie widzimy silne wpływy rosyjskie i brak zrozumienia dla prawa Ukrainy do samoobrony, obrony swojego istnienia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador Polski na Ukrainie.

– Ukraińcy zademonstrowali okupantom: "chcieliście mieć paradę w centrum Kijowa, to proszę, macie ją, to parada waszej klęski" – powiedział Bartosz Cichocki o wystawie zniszczonego rosyjskiego sprzętu wojskowego.

Jak dodał, wystawa pokazywana w różnych miejscach na świecie pokazuje prawdę o brutalnej wojnie. – Ten przekaz wydaje się skuteczny, mam nadzieję, że też dla samych Rosjan – ocenił ambasador.

Walka informacyjna

– Naszym największym wyzwaniem i problemem w tej walce informacyjnej jest rozbicie pęcherza, w którym zamknięta jest Rosja; to nie jest wolne społeczeństwo i jak dotrzeć mimo cenzury i blokad do umysłów rosyjskich, to jest wyzwanie – stwierdził.

Mówił, że "mamy do czynienia ze zbrodnią agresji, która może zmienić zasady współistnienia i relacje międzynarodowe na całym świecie, wpłynąć na to, czy mieszkańcy Afryki będą mieli co jeść, i zdestabilizować Europę".

Posłuchaj

13:15
Dzień Niepodległości Ukrainy i sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Komentarz Bartosza Cichockiego, ambasadora RP w Kijowie (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Rafał Tomański
Gość: Bartosz Cichocki (ambasador RP w Kijowie)
Data emisji: 26.08.2022
Godzina emisji: 08.45

pg/kr

Polecane