"Zapraszamy na weekend": Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zapraszamy na weekend": Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku!
Piotr Firan i Dariusz UrbanowiczFoto: Paweł Turski/Polskie Radio

Trójkowy Rajd Rowerowy dobiega końca: przed nami piąty i zarazem ostatni etap Trójkowego Rajdu Rowerowego. W piątek 26 sierpnia Dariusz Urbanowicz, niestrudzony dziennikarz sportowy Trójki, dojedzie do Gdańska i tym samym zakończy trasę o łącznej długości 1250 km! W studiu plenerowym, skąd będzie nadawana audycja "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00), podsumuje swoją rowerową przygodę, która rozpoczęła się w Solinie.

Podczas audycji nadawanej na żywo z Gdańska będziemy gościć w naszym plenerowym studiu trójmiejskich dziennikarzy. I tak, już o 10.40 porozmawiamy z Mariuszem Leśniewskim, zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego". Ponowne spotkanie tuż po godzinie 12 i chwilę przed godziną 13. W audycji porozmawiamy też z Jarosławem Żurawińskim z Morskiej Fundacji Historycznej. 

O godzinie 11.20 zapraszamy z kolei na wycieczkę po Gdańsku z przewodnikiem Jakubem Zglińskim. 

O godzinie 11.50 będziemy gościć Patrycję Medowską – zastępcę dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności ds. kultury obywatelskiej, 

Na żywo z dziennikarzem Trójki, Dariuszem Urbanowiczem​ porozmawiamy po godzinie 12.05.

Trójkowy Rajd Rowerowy – wielki finał!

Tym razem Dariusz Urbanowicz będzie miał do pokonania trasę z Olsztyna do Gdańska o długości 180 km. Ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego wystartował w czwartek, 25 sierpnia, po godz. 14. O gorącym początku drogi i o tym, co zobaczył po przejechaniu ok. 70 km, opowiadał w rozmowie z Witoldem Lazarem.

Posłuchaj

3:17
Dariusz Urbanowicz w drodze do Gdańska (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W piątek, 26 sierpnia, dotrze na metę, jak przewiduje, ok. południa. Spotka się ze słuchaczami w studiu plenerowym radiowej Trójki, które będzie się znajdować przy ul. Połęże. – Jak przed każdym etapem czuję pewną ekscytację podszytą ciekawością: każda podróż to odkrywanie świata – mówi dziennikarz radiowej Trójki przed rozpoczęciem ostatniego odcinka.

Do celu dojedzie w trakcie audycji "Zapraszamy na weekend". Opowie o swoich wrażeniach i przygodach z przejechanego odcinka oraz podsumuje wszystkie dotychczasowe etapy. – Przejechałem już ponad 1000 kilometrów i czuję to w nogach. Mimo że pozornie poszczególne przerwy między etapami dają szansę regeneracji, zmęczenie narasta. Przeżyłem kilka fajnych przygód, miałem momenty wielkiego entuzjazmu, ale i zwątpienia spotęgowanego zmęczeniem i trudami przejazdu – przyznaje. 

Łącznie 1250 km na dwóch kółkach!

Trójkowy Rajd Rowerowy to pięcioetapowa, trwająca miesiąc, rowerowa wyprawa po Polsce. Dziennikarz sportowy Trójki Dariusz Urbanowicz swoją podróż rozpoczął w Solinie, a następnie przejechał przez Przemyśl, Rzeszów, Chełm, Białystok i Olsztyn. Trójkowy Rajd Rowerowy zakończy w Gdańsku, po 12 godzinach jazdy i kolejnych 185 pokonanych kilometrach. Łącznie, od 29 lipca do 26 sierpnia pokona 1250 km!

Na mecie każdego z etapów na Dariusza Urbanowicza czekało plenerowe studio Trójki – tak będzie i w najbliższy piątek. Od godz. 10.00 do 13.00 będzie nadawana na żywo piątkowa audycja "Zapraszamy na weekend". Podczas niej nasz reporter przybliży nam historię Gdańska, opowie o najważniejszych zabytkach, zdradzi kilka ciekawostek i spróbuje specjałów lokalnej kuchni. W programie także zwiedzanie Gdańska: ulicy Elektryków, czyli kulturalnego serca Stoczni, Muzeum Solidarności, Starego Miasta oraz wycieczka gondolą.


"


Czytaj także: 


Śledź Dariusza Urbanowicza na trasie Trójkowego Rajdu Rowerowego!

Relacje Dariusza Urbanowicza z Trójkowego Rajdu Rowerowego są dostępne w dziennikach regionalnych Polska Press: "Nowinach Rzeszowskich", "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz "Dzienniku Bałtyckim".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Data emisji: 26.08.2022
Godziny emisji: 10.00-13.00Polecane