Zaczyna się 19. edycja Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zaczyna się 19. edycja Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Marcin MaseckiFoto: PR2

Już po raz 19. w stolicy odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera przypominający i upamiętniający kulturę żydowską, tak bardzo obecną w przedwojennej Warszawie. Organizatorem tej ponad tygodniowej imprezy jest Fundacja Shalom.

  • XIX Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera w Warszawie odbędzie się w dniach 27 sierpnia - 4 września 2022. 
  • Wśród gości znajdują się m.in. Yasmin Levy, Agnieszka Holland, Marcin Masecki, Hanna Krall oraz wnuczka Singera Meirav Hen. 

Pamiętać o cennym sąsiedztwie

- To już 19. edycja. Mam nadzieję, że Warszawiacy już nas polubili i staliśmy się punktem na mapie kulturalnej stolicy, które pod koniec wakacji warto odwiedzić. Twórcą festiwalu jest Gołda Tencer, założycielka i wieloletnia dyrektor Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wśród wielu jej projektów, ten właśnie jest największy - mówi Izabela Teodorkiewicz, współorganizatorka Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. - A wszystkie służą temu, by ocalić pamięć, ocalić kulturę żydowską, przypomnieć, że nadal jest i nadal się rozwija. Że bardzo jest związana z kulturą polską, że ponad 1000 lat wspólnej historii, sąsiedztwa i oddziaływania na siebie jest bardzo ważne, że wielu kompozytorów, pisarzy jest pochodzenia żydowskiego. I to chcemy zaakcentować - wskazuje.

Nie tylko w Warszawie

- Warszawska edycja odbędzie się w dniach 27 sierpnia - 4 września, ale te ślady Singera pokazały się już wcześniej, bowiem do udziału zaprosiliśmy miasta w których żył i tworzył pisarz. Zaczęliśmy festiwal w Biłgoraju kilkudniowym świętem kultury żydowskiej i wielobarwnym pochodem różnych projektów - opowiada Trójkowy gość. - Już w piątek, 26 sierpnia, w Radzyminie piękna muzyka sefardyjska w wykonaniu Anny Riveiro. A w sobotę 27 zapraszamy do Warszawy - zachęca.

- Będzie kilkanaście niezwykle ciekawych wydarzeń. Zachęcam, by spojrzeć na stronę festiwalu i wybrać to, co jest dla państwa najbardziej interesujące: bilety, już te ostatnie, są jeszcze dostępne. W związku z końcem wakacji robimy promocję i obniżamy ceny biletów! - dodaje.

Przeczytaj także


Posłuchaj

6:55
Rusza 19 Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Izabela Teodorkiewicz (współorganizatorka Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera)
Data emisji: 25.08.2022
Godzina emisji: 12.31

pr

Polecane