Dariusz Urbanowicz zakończył Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku! Przejechał 1250 km!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dariusz Urbanowicz zakończył Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku! Przejechał 1250 km!
Trójkowy Rajd Rowerowy Foto: Polskie Radio

Trójkowy Rajd Rowerowy dobiegł końca: za nami piąty i zarazem ostatni etap naszej akcji. Dariusz Urbanowicz, niestrudzony dziennikarz sportowy Trójki dojechał do Gdańska, gdzie ukończył trasę o łącznej długości 1250 km! W studiu plenerowym, skąd nadawana była audycja "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00), podsumował swoją rowerową przygodę, która rozpoczęła się w Solinie.

"Zapraszamy na weekend" w Gdańsku

Podczas audycji "Zapraszamy na weekend" nadawanej na żywo z Gdańska gościliśmy w naszym plenerowym studiu trójmiejskich dziennikarzy. I tak, już o godz. 10.40 rozmawialiśmy z Mariuszem Leśniewskim, zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego". Ponowne spotkanie odbyło się po godzinie 11.30 i ok. 12.40. W audycji gościliśmy też Jarosława Żurawińskiego z Morskiej Fundacji Historycznej. 

O godzinie 11.20 zaprosiliśmy naszych słuchaczy na spacer po Gdańsku z przewodnikiem Jakubem Zglińskim. O godzinie 11.50 gościliśmy Patrycję Medowską – zastępcę dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności ds. kultury obywatelskiej.

Jednak niewątpliwie bohaterem dnia był dziennikarz sportowy Trójki, Dariusz Urbanowicz, który, jak obiecywał, dotarł do Gdańska przed południem, w trakcie audycji "Zapraszamy na weekend".  Poranny start z Kwidzyna nie był jednak najłatwiejszy: zawiniła stosunkowo gęsta mgła, która sprawiła, że nasz kolega nie czuł się bezpiecznie na drodze.


Posłuchaj

0:59
Dariusz Urbanowicz: trudny wyjazd z Kwidzyna (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na szczęście wraz z upływem czasu mgła znikała, a droga stała się bezpieczniejsza. I można było więcej zobaczyć, bo wytyczona trasa wiodła szkaliem krzyżackich zamków. Naprawdę było co oglądać! Na mecie opowiedział o swoich wrażeniach i przygodach z przejechanego odcinka oraz podsumował wszystkie dotychczasowe etapy. – Przejechałem ponad 1200 kilometrów i czuję to w nogach. Mimo że pozornie poszczególne przerwy między etapami dają szansę regeneracji, zmęczenie narasta. Przeżyłem kilka fajnych przygód, miałem momenty wielkiego entuzjazmu, ale i zwątpienia spotęgowanego zmęczeniem i trudami przejazdu – przyznał. 


Posłuchaj

6:12
Dariusz Urbanowicz na mecie Trójkowego Rajdu Rowerowego podsumowuje cała trasę (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Trójkowy Rajd Rowerowy – wielki finał!

W ramach Trójkowego Rajdu Rowerowego Dariusz Urbanowicz miał do pokonania trasę z Olsztyna do Gdańska o długości 180 km. Ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego wystartował w czwartek, 25 sierpnia, po godz. 14.00. O gorącym początku drogi i o tym, co zobaczył po przejechaniu ok. 70 km, opowiadał w rozmowie z Witoldem Lazarem.

Posłuchaj

3:17
Dariusz Urbanowicz w drodze do Gdańska (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W piątek, 26 sierpnia dotarł na metę. Spotkał się ze słuchaczami w studiu plenerowym radiowej Trójki przy ul. Połęże. – Jak przed każdym etapem czuję pewną ekscytację podszytą ciekawością: każda podróż to odkrywanie świata – mówił dziennikarz radiowej Trójki przed rozpoczęciem ostatniego odcinka.


Łącznie 1250 km na dwóch kółkach!

Trójkowy Rajd Rowerowy to pięcioetapowa, trwająca miesiąc, rowerowa wyprawa po Polsce. Dziennikarz sportowy Trójki Dariusz Urbanowicz swoją podróż rozpoczął w Solinie, a następnie przejechał przez Przemyśl, Rzeszów, Chełm, Białystok i Olsztyn. Trójkowy Rajd Rowerowy zakończył w Gdańsku, po 12 godzinach jazdy i kolejnych 185 pokonanych kilometrach. Łącznie, od 29 lipca do 26 sierpnia pokonał 1250 km!

Na mecie każdego z etapów na Dariusza Urbanowicza czekało plenerowe studio Trójki. Od godz. 10.00 do 13.00 była nadawana na żywo piątkowa audycja "Zapraszamy na weekend". Podczas niej nasz reporter przybliżył nam historię Gdańska, opowiedział o najważniejszych zabytkach, zdradził kilka ciekawostek i spróbował specjałów lokalnej kuchni. W programie znalazło się także zwiedzanie Gdańska: ulicy Elektryków, czyli kulturalnego serca Stoczni, Muzeum Solidarności, Starego Miasta oraz wycieczka gondolą.


"


Czytaj także: 


Śledź Dariusza Urbanowicza na trasie Trójkowego Rajdu Rowerowego!

Relacje Dariusza Urbanowicza z Trójkowego Rajdu Rowerowego są dostępne w dziennikach regionalnych Polska Press: "Nowinach Rzeszowskich", "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz "Dzienniku Bałtyckim".

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych relacji i słuchania Programu 3 Polskiego Radia.Polecane