Skubas: kocham życie bardziej niż przed pierwszą płytą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Skubas: kocham życie bardziej niż przed pierwszą płytą
Skubas podczas koncertu na Trójkowej scenieFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Jego ciepły baryton jest dobrze znany słuchaczom Trójki. Skubas lubi nie tylko śpiewać, ale także rozmawiać o muzyce. Mogliśmy przekonać się o tym, słuchając audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość".

Skubas o płycie "Duch": mam wrażenie, że była concept albumem

Skubas, czyli urodzony w 1981 roku w Lublinie Radosław Skubaja, przyswaja w swojej muzyce wpływy tak różne, jak łagodne oblicze grunge'u, eksperymentalny folk Woodkida czy Bon Iver, ale i tradycyjne pieśni płynące z werandy gdzieś na odludziu w Oklahomie. Jest zarazem całkowicie swojski – odmalowuje świat doskonale nam wszystkim znany, obecny za oknem. W jego tekstach każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. 

Zadebiutował w 2012 roku albumem "Wilczełyko", który przyniósł mu dwie nominacje do nagrody Fryderyk. Dwa lata później ukazała się płyta "Brzask", a dotychczasową studyjną dyskografię Skubasa zamyka longplay "Duch", z 2020 roku. – Mam wrażenie, że płyta "Duch" pod kątem brzmieniowym była concept albumem – utwory są długie, bez refrenów, momentami oniryczne, bajkowe. Chciałem zrobić taką płytę i zrobiłem – mówił artysta w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość".

Koncert w Trójce

Koncerty Skubasa są ekspresyjne – artysta łatwo łapie kontakt z publicznością, o czym niedawno mogli przekonać się słuchacze Trójki zgromadzeni przed radioodbiornikami i w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej. 

– Jest tu klimat sprzyjający występom. Publiczność na Trójkowych koncertach fajnie reaguje. Będę ten koncert miło wspominał, moi koledzy z zespołu również – powiedział muzyk.

Najczęściej czytane

Skubas – ponurak bardziej optymistyczny

Jak do wyżej wspomnianej umiejętności łapania kontaktu ma się krążąca pogłoska, jakoby Skubas był… ponurakiem? – Nie wiem, czy jestem ponurakiem, na pewno jestem marudą – skomentował Skubas. – Mam tendencję do kontestowania. Jednak ostatnio jest we mnie więcej optymizmu i światła. Kilka osób miało takie spostrzeżenie, słuchając moich ostatnich piosenek. Ja też tak się czuję. Kocham życie bardziej, niż przed pierwszą płytą – mówił.

Artysta pracuje już nad kolejnym albumem, ale data jego wydania na razie nie jest znana.


Posłuchaj

52:17
Skubas o muzyce, ale nie tylko, cz. 1 (Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

51:24
Skubas o muzyce, ale nie tylko, cz. 2 (Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Skubas - Duch (Koncert w Trójce)/Trójka Program 3 Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość
Prowadzący: Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski
Gość: Skubas (piosenkarz, gitarzysta, kompozytor)
Data emisji: 21.08.2022
Godziny emisji: 12.06, 13.08

mat. promocyjne/kr

Polecane