KE wciąż blokuje wypłatę środków z KPO. Karski: mamy do czynienia z oszustami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jestem osobiście zawiedziony postawą szefowej KE Ursuli von der Leyen – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia prof. Karol Karski, europoseł PiS, odnosząc się do blokady środków z polskiego KPO. Brukselskich polityków Karski określił mianem oszustów, którzy zmieniają warunki zawartego porozumienia. 

15 lipca weszła w życie zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, zgodnie z którą przestała istnieć Izba Dyscyplinarna, a w jej miejsce powstała Izba Odpowiedzialności Zawodowej.

KE oczekiwała zmian w SN w związku z decyzją Trybunału Sprawiedliwości UE z lipca ub. roku. Komisja m.in. od ich wprowadzenia uzależniała akceptację Krajowego Planu Odbudowy i wypłatę Polsce środków. Mimo podpisanego z Brukselą porozumienia pieniądze nadal do Polski nie trafiły.

Zdaniem eurodeputowanego PiS prof. Karola Karskiego "mamy do czynienia z oszustami". - Bo jak inaczej nazwać osoby, z którymi najpierw negocjuje się warunki porozumienia, później zawiera się to porozumienie, a potem one stwierdzają, że to porozumienie ich nie interesuje i stawiają nowe warunki - mówił na antenie Trójki. Jak to określił: "chodzi tu o gonienie króliczka".

- Jestem osobiście zawiedziony postawą szefowej KE Ursuli von der Leyen - dodał Karski, wskazując, że sam na nią głosował, a po wyborze na stanowisko przewodniczącej KE otrzymał od niej zapewnienie, że będzie współpracowała z rządem Zjednoczonej Prawicy. 

Posłuchaj

10:58
Karol Karski o środkach z Krajowego Planu Odbudowy (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Karol Karski (europoseł PiS)
Data emisji: 18.08.2022
Godzina emisji: 18.10

kp

Polecane