Wiceszef PSL: należy uporządkować komunikację między instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceszef PSL: należy uporządkować komunikację między instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska
Dariusz KlimczakFoto: PAP/Albert Zawada

- Należy uporządkować komunikację między instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL (Koalicja Polska).

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia wprowadzono zakaz wstępu do Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z truchła ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

Dariusz Klimczak przyznał w Polskim Radiu, że "pierwsze próbki wody z Odry pobierane było dopiero od 28 lipca". - Chaos informacyjny panował przez większość czasu, od początku nie można było uzyskać informacji - zauważył.

Zdaniem wiceprezesa PSL "należy uporządkować komunikację między instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska, należy znowelizować ustawę o państwowym gospodarstwie Wody Polskie".

- Błędem było budowanie takiego kolosa na glinianych nogach, zastępowanie samorządowych zarządów melioracji i urządzeń wodnych scentralizowanym podmiotem. Dziś odbiło się to czkawką - dodał polityk.

***

Posłuchaj

10:17
Wiceszef PSL: błędem było budowanie takiego kolosa na glinianych nogach jak Wody Polskie (Trójkowy Komentarz Dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL (Koalicja Polska)
Data emisji: 17.08.2022
Godzina emisji: 18.10

dn

Polecane