Johnny Depp powraca do aktorstwa i… reżyserowania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Johnny Depp powraca do aktorstwa i… reżyserowania
Johnny DeppFoto: shutterstock.com/Tom Rose

Niedawno sieć obiegło zdjęcie promujące dramat kostiumowy "Jeanne du Barry", w którym Johnny Depp wciela się w króla Francji Ludwika XV. 59-letni aktor, o którym ostatnio częściej było słychać w kontekście procesu o zniesławienie wytoczonego byłej żonie, z hukiem powrócił nie tylko do aktorstwa, ale i do reżyserowania. Filmowa biografia malarza i rzeźbiarza Amadeo Modiglianiego, na podstawie scenariusza Jerzego i Mary Kromolowskich, będzie pierwszym filmem w reżyserii Deppa od 25 lat.

Johnny Depp powraca do Hollywood jako król Francji

Na fotosie promującym dramat kostiumowy "Jeanne Du Barry" w reżyserii Maïwenn (która także wcieliła się w główną rolę) widzimy profil Johhny'ego Deppa w charakterystycznym dla XVIII wieku kapeluszu zdobionym białym futrem, w peruce oraz z upudrowaną twarzą, częściowo przysłoniętą czarną opaską. Można powiedzieć, że zdjęcie to stało się swojego rodzaju symbolem powrotu 59-latka w szeregi Hollywood, po latach "bezrobocia" spowodowanego oskarżeniami ze strony byłej żony Amber Heard.

Najczęściej czytane

Po drugiej stronie kamery

Rola króla Francji Ludwika XV nie jest jedyną nowością związaną z karierą Johnny'ego Deppa. 25 lat po swoim reżyserskim debiucie – dramacie "Odważny", z Marlonem Brando w roli głównej – gwiazdor znów stanie po drugiej stronie kamery. 

– Teraz Johnny Depp nakręci obraz o Amadeo Modiglianim – zdradził krytyk filmowy Łukasz Adamski. – To włoski malarz i rzeźbiarz, którego kariera w pewnym momencie również upadła i który musiał się odrodzić. Będzie to więc film bardzo autobiograficzny. Ten aktor potrzebuje nowego zastrzyku, żeby odrodzić się w kinie hollywoodzkim – mówił w rozmowie z Katarzyną Cygler.

Filmową biografię Amadeo Modiglianiego wyprodukuje sam Al Pacino (z którym Johnny Depp spotkał się wiele lat wcześniej na planie filmu "Donnie Brasco"), za scenariusz odpowiadają Jerzy i Mary Kromolowscy. Urodzone w Polsce rodzeństwo widzowie mogą kojarzyć m.in. jako autorów scenariusza filmu "Obietnica" Seana Penna, z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.


Łukasz Adamski: kino kostiumowe jest dzisiaj bardzo eklektyczne

Zarówno "Jeanne du Barry", jak i film biograficzny o Amadeo Modiglianim są filmami z epoki. Jak film kostiumowy ewoluuje i jaką popularnością cieszy się wśród widzów? 

– Kino kostiumowe to jeden z gatunków, który ma swoich fanów. Tak jak w każdym gatunku filmowym, są filmy lepsze i gorsze. Moim zdaniem powrotem do eksploatowania kina kostiumowego był serial "The Crown". Później mieliśmy też "Faworytę" – przypomniał Łukasz Adamski. – Co ciekawe, kino kostiumowe jest dzisiaj bardzo eklektyczne i ewoluuje, tak jak wszystkie gatunki w kinie – dodał.

Posłuchaj

2:05
Johnny Depp powraca jako król Ludwik XV i… reżyser (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

1:40
Łukasz Adamski o współczesnym kinie kostiumowym (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Łukasz Adamski (krytyk filmowy)
Data emisji: 16.08.2022
Godziny emisji: 14.19, 14.26

mat. promocyjne/kr

Polecane