Matysiak o Tusku: jeżeli sięga się po postulaty innego ugrupowania, oznacza to jasno, że nie ma się własnych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Zapraszam Donalda Tuska, żeby zajrzał na naszą stronę i poczytał nasz program, być może za kilka dni wyjdzie z kolejnym ciekawym postulatem – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paulina Matysiak (Lewica Razem).

Paulina Matysiak odniosła się do pomysłów skrócenia czasu pracy, które ostatnio zgłaszał Donald Tusk i politycy PO.

– To pokazuje miałkość i jałowość. Jeżeli sięga się po postulaty innego ugrupowania, oznacza to jasno, że nie ma się własnych postulatów – zaznaczyła poseł.

– W 2018 r. wyszliśmy z pomysłem skrócenia czasu pracy, wracamy do niego po wakacjach  przypomniała polityk.

– We wrześniu będziemy składać projekt ustawy, by skrócić tydzień pracy do 35 godzin. Przypomnę, że teraz pracujemy 40 godzin, mamy kilkuletni sposób dojścia, by ten czas pracy skrócić – powiedziała Matysiak.

Transport publiczny

Polityk, która jest przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, mówiła także o powstającym raporcie dotyczącym transportu publicznego.

– Przejechałam w pierwszym tygodniu sierpnia ponad 3000 km samymi pociągami. Było bardzo intensywnie, spotkania z pasażerami, rozmowy z ludźmi na dworcach, z czym mają kłopoty, co chcieliby poprawić, jakie widzą rozwiązania, jakie mają bolączki – powiedziała. – Nie była to tylko krytyka, ale też pochwały – dodała.

Posłuchaj

14:12
Paulina Matysiak: we wrześniu będziemy składać projekt ustawy, by skrócić tydzień pracy do 35 godzin (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Paulina Matysiak (Lewica Razem)
Data emisji: 10.08.2022
Godzina emisji: 08:45

pg/kr

Polecane