"Brak szacunku dla bohaterów narodowych odczujemy wszyscy". Sławomir Neumann broni Władysława Frasyniuka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Brak szacunku dla naszych bohaterów narodowych jest czymś, co prędzej czy później odczujemy wszyscy, bo ten brak autorytetów będzie obniżał nie tylko poziom debaty publicznej, ale też poziom życia społecznego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł KO Sławomir Neumann, zapytany o wpis na Twitterze ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dot. Władysława Frasyniuka.

Sąd warunkowo umorzył sprawę Władysława Frasyniuka, który w nieparlamentarny sposób wyraził się o polskich żołnierzach. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował na swoim Twitterze tę decyzję. "Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu!"  napisał.

Sławomir Neumann, zapytany, jak by skomentował te słowa, powiedział: "zero, szkoda gadać".  Słowa Władysława Frasyniuka o żołnierzach nie powinny paść. Natomiast jest on człowiekiem, który całym swoim życiem, szczególnie w PRL-u, pokazał, jakim jest Polakiem, jakim jest patriotą. Wywalczył tę wolność między innymi on, dzięki czemu Zbigniew Ziobro jest dziś ministrem sprawiedliwości  stwierdził poseł KO.

Bohater narodowy

Polityk dodał, że "brak szacunku dla naszych bohaterów narodowych jest czymś, co prędzej czy później odczujemy wszyscy, bo ten brak autorytetów będzie obniżał nie tylko poziom debaty publicznej, ale też poziom życia społecznego".


Posłuchaj

15:01
Neumann o Frasyniuku: brak szacunku dla naszych bohaterów narodowych jest czymś, co prędzej czy później odczujemy wszyscy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Neumann stwierdził, że "nie wolno tak mówić, szczególnie nie wolno mówić ministrowi sprawiedliwości".  Ja mam nadzieje, że Zbigniew Ziobro się zreflektuje, bo tu trafiło na Władysława Frasyniuka, ale chyba o nikim nie można mówić "śmieć"  podkreślił. Dodał, że tak go uczono w domu.

 Na naukę nigdy nie jest za późno i trzeba się uderzyć w piersi  skwitował, zapytany, czy minister sprawiedliwości powinien przeprosić za te słowa.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Sławomir Neumann (poseł KO)
Data emisji: 5.08.2022
Godzina emisji: 8.45

pkur

Polecane