Kondycja mediów i polaryzacja sceny politycznej w Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kondycja mediów i polaryzacja sceny politycznej w Polsce
W jakiej kondycji znajdują się polskie media? Na czy polega zjawisko polaryzacji? O tym w "Trójce pod księżycem".Foto: Shutterstock

O polskiej scenie politycznej i medialnej w audycji "Trójka pod księżycem" odpowiedzi szukała Michalina Szymborska i jej goście, Filip Gołębiowski prezes Instytutu Dyskursu i Dialogu oraz dr Krzysztof Karnkowski, socjolog.

– Tendencje na rynku mediów spowodowane są globalnymi trendami oraz tym, że nowe technologie i media społecznościowe weszły w nasze nawyki. Widzimy to w zjawisku komunikacji oraz polaryzacji – zaznaczył w audycji Filip Gołębiowski prezes Instytutu Dyskursu i Dialogu. – Standardy dziennikarstwa zostały spisane dość dawno temu. W Polce miało to miejsce w 1997 roku. Jest tam siedem zasad, które mówią o tym, jak dziennikarstwo powinno funkcjonować – wyjaśnił gość Michaliny Szymborskiej. 

Polaryzacja sceny politycznej 

– Zjawisko polaryzacji zmieniało się na przestrzeni lat. W tej chwili ma inne znamiona niż jeszcze kilka lat temu. To różne punkty przyciągania, które wzajemnie na siebie oddziałują – podkreślił w "Trójce pod księżycem" dr Krzysztof Karnkowski, socjolog. – Ludzie nie zawsze znali swoje poglądy na każdy temat. Teraz wystarczy wpisać czyjeś nazwisko w wyszukiwarkę – podsumował.

Posłuchaj

1:54:04
Kondycja mediów i polaryzacja sceny politycznej w Polsce (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Michalina Szymborska
Goście: Filip Gołębiowski (prezes Instytutu Dyskursu i Dialogu), dr Krzysztof Karnkowski (socjolog)
Data emisji: 04.08.2022
Godzina emisji: 0.06

Polecane