Kolejny odcinek Trójkowego Rajdu Rowerowego. Jesteśmy w Chełmie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kolejny odcinek Trójkowego Rajdu Rowerowego. Jesteśmy w Chełmie!
Trójkowy Rajd Rowerowy II etapFoto: PR

W Programie 3 Polskiego Radia trwa "Trójkowy Rajd Rowerowy" – seria wakacyjnych rowerowych wypraw po Polsce. W pięcioetapową podróż na dwóch kółkach wyruszył dziennikarz sportowy Trójki, Dariusz Urbanowicz. Łącznie – pokonując trasę wiodącą z Soliny do Gdańska – przejedzie on aż 1250 km. Zapraszamy do wysłuchania relacji z kolejnego odcinka "Trójkowego Rajdu Rowerowego" w audycji "Zapraszamy na weekend".

Dariusz Urbanowicz wyruszył w drugi etap rajdu. W tym tygodniu czeka go blisko 200 km drogi z Rzeszowa do Chełma. Dziennikarz na metę przyjedzie 5 sierpnia. Do celu swej podróży dojedzie w trakcie audycji i opowie o wrażeniach z odbytej wyprawy. Usłyszymy m.in. ciekawostki z przygotowań do wyprawy i startu oraz zobaczymy relacje wideo z podróży.


"Zapraszamy na weekend" z Chełma 


– Z Rzeszowa do Chełma. 251 km. Zakosami, klucząc, myszkując i lawirując, do tego szukając przygód po drodze. Drugi etap rozpocznie się w czwartek wieczorem. Tym razem – w przeciwieństwie do poprzedniego, bieszczadzkiego odcinka sprzed tygodnia – ruszam w nieznane! Znam co prawda okolice Zamościa i Roztocze, ale cieszę się, że przejadę po raz pierwszy przez Wojsławice. Będę też w Zwierzyńcu. Trójkowy Rajd Rowerowy również stanowi formę odreagowania, daje ciekawą perspektywę, pozwalającą na skupienie się tylko na toczącym się przednim kole i stanie organizmu z jednej strony, a z drugiej wyparciu negatywnych myśli – mówi Dariusz Urbanowicz. – Cieszę się, że mogę dzielić się wrażeniami ze słuchaczami Trójki i czytelnikami dzienników Polska Press. Zachęcam do obserwowania mojej kropki na mapie TrackCourse – dodaje dziennikarz Trójki.

O tym, jakie były najważniejsze punkty na trasie tego etapu, jak on przebiegał i co czekało naszego kolegę na mecie można dowiedzieć się >>>TUTAJ<<<.  

Podczas poszczególnych etapów rajdu słuchacze Trójki będą mogli spotkać się w studiu mobilnym z naszymi dziennikarzami w następujących miejscowościach:

  • Chełm  5 sierpnia, podczas programu "Zapraszamy na weekend", w godz. 10:00-13:00
  • Białystok  12 sierpnia, podczas programu "Zapraszamy na weekend", w godz. 10:00-13:00
  • Olsztyn  19 sierpnia, podczas programu "Zapraszamy na weekend", w godz. 10:00-13:00
  • Gdańsk  25 sierpnia, podczas programu "Zapraszamy na weekend", w godz. 10:00-13:00.

Trójka na dwóch kółkach, czyli Trójkowy Rajd Rowerowy 

Trójkowy Rajd Rowerowy to pięcioetapowa, trwająca miesiąc, rowerowa wyprawa po Polsce. Dziennikarz sportowy Programu 3 Dariusz Urbanowicz w dniach 29 lipca-26 sierpnia pokona 1250 km, przejeżdżając przez Solinę, Przemyśl, Rzeszów, Chełm, Białystok, Olsztyn i Gdańsk. Na mecie każdego z etapów zostanie uruchomione plenerowe studio Trójki, z którego od godz. 10.00 do 13.00 będzie nadawana na żywo piątkowa audycja "Zapraszamy na weekend". Relacji Dariusza Urbanowicza będziemy mogli wysłuchać także w popołudniowym paśmie "Zapraszamy do Trójki".

Pierwszy etap już za nami

Długość pierwszego etapu Solina - Przemyśl w linii prostej wynosi ok. 70 km. – Ale ja nie byłbym sobą, gdybym sobie troszeczkę nie utrudnił – mówił tuż przed startem Dariusz Urbanowicz. Ostatecznie trasa etapu liczyła ok. 170 kilometrów i przebiegała po górach o przewyższeniu sięgającym 2,5 tys. metrów. – Trochę się boję tych gór i tych najdłuższych podjazdów – przyznał przed startem dziennikarz sportowy Trójki, który zabrał z sobą zapas witamin i batoników, by po drodze wspomagać się nimi w razie kryzysów energetycznych.


Czytaj także: 


Rusza Trójkowy Rajd Rowerowy!/Trójka Program 3 Polskiego Radia


Śledź Dariusza Urbanowicza na trasie Trójkowego Rajdu Rowerowego!

Relacje Dariusza Urbanowicza z Trójkowego Rajdu Rowerowego będą również dostępne w dziennikach regionalnych Polska Press: "Nowinach Rzeszowskich" "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz "Dzienniku Bałtyckim".


A oto kolejne, pozostałe jeszcze do przejechania etapy Trójkowego Rajdu Rowerowego

Rzeszów – Chełm. Start: 4 sierpnia. Finał etapu: 5 sierpnia.
Planowany czas jazdy: 12 godz. Długość trasy: 198 km.

Chełm – Białystok. Start: 11 sierpnia. Finał etapu: 12 sierpnia.
Planowany czas jazdy: 21 godz. Długość trasy: 300 km.

Białystok – Olsztyn. Start: 18 sierpnia. Finał etapu: 19 sierpnia.
Planowany czas jazdy: 19 godz. Długość trasy: 270 km.

Olsztyn – Gdańsk Brzeźno. Start: 25 sierpnia. Finał etapu: 26 sierpnia.
Planowany czas jazdy: 12 godz. Długość trasy: 184 km.


Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych relacji i słuchania Programu 3 Polskiego Radia.Polecane