Na ekrany powraca Batman oraz Ben Affleck w roli Mrocznego Rycerza. To dobry pomysł?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na ekrany powraca Batman oraz Ben Affleck w roli Mrocznego Rycerza. To dobry pomysł?
Ben Affleck jako Batman w filmie "Liga Sprawiedliwości"Foto: Forum

Trwają prace nad filmem "Aquaman i Zaginione Królestwo" w którym główną rolę zagra - a jakżeby inaczej - Jason Momoa. Jednak obok niego na ekranie znowu pojawi się Batman, w którego od pewnego czasu wciela się Ben Affleck. Można się zastanawiać, czy gwiazdor nadaje się do tej roli...

  • Dotychczas Ben Affleck zagrał Batmana w czterech filmach: "Legion samobójców" (2016), "Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości" (2016), "Liga Sprawiedliwości" (2017) oraz "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera" (2021)
  • W 2022 roku w roli Mrocznego Rycerza zobaczyliśmy także Roberta Pattisona: ten "Batman" zebrał wiele przychylnych recenzji

Kontrowersyjny wybór

Ben Affleck w roli człowieka nietoperza budzi bardzo ambiwalentne uczucia. Kobietom się podoba. – Jest taki przystojny i doskonale się do tej roli nadaje! – uważają. Z kolei mężczyźni są przeciwnego zdania: – Jest za słodki na Czarnego Rycerza, ze swoją buźką doskonale nadaje się do komedii romantycznych! – twierdzą.

Krytycy również słabo oceniają Bena Afflecka jako Batmana. – Po roli "Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości" został okrzyknięty połową najgorszego na przestrzeni wielu lat duetu ekranowego w filmach ze stajni Marvela – mówi Wiesław Kot, krytyk filmowy. – Filmy o Batmanie są mroczne, natomiast emploi, które Ben Affleck zyskał od natury, predestynuje go do zupełnie innych ról. Jest postawnym, przystojnym mężczyzną w średnim wieku, z bardzo charakterystyczną twarzą: szeroką, pogodną z ujmującym uśmiechem – opisuje aktora.

– W scenach, w których musi zagrać dramatyzm, widać jego wysiłek, a nawet bezradność. Natomiast tam, gdzie ma być pogodny, rozluźniony i sympatyczny, wypada najbardziej naturalnie – dodaje.

Przeczytaj także


Pusty superbohater

– Batman jest figurą emblematyczną, czyli szeroko znaną i rozumianą, ale wewnętrznie... pustą. Oznacza to, że w zależności od koncepcji reżysera i emploi aktora ten Batman wypełnia się bardzo różnymi treściami – tłumaczy Wiesław Kot. – Są tacy aktorzy, którzy widzą w człowieku nietoperzu np. regulowanie zaszłości z dzieciństwa, gaszenie własnych kompleksów... A Batman, którego spodziewamy się po Benie Afflecku, będzie sympatyczny, miły, do zaakceptowania przez wszystkich, współczujący – wylicza.

Premiera "Aquamana i Zaginionego Królestwa" planowana jest na 17 marca 2023 roku.

AQUAMAN 2: The Lost Kingdom (2023) Movie Preview


Posłuchaj

3:00
Ben Affleck jako Batman u boku Aquamana (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Marta Piasecka
Autor materiału reporterskiego: Stanisław Perzyna
Data emisji: 2.08.2022
Godzina emisji: 12.42

pr

Polecane