Lewandowski wciąż bez bramki dla Barcy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lewandowski wciąż bez bramki dla Barcy
Piłkarz FC Barcelona Robert Lewandowski podczas towarzyskiego meczu z drużyną New York Red BullsFoto: PAP/Marcin Cholewiński

FC Barcelona zakończyła tournée po USA i po rozegraniu czterech zwycięskich spotkań za Atlantykiem wraca do Hiszpanii. W trzech meczach zagrał kapitan polskiej reprezentacji, ale gola nie zdobył. Nikt jednak się tym nie przejmuje, ponieważ to były tylko gry sparingowe, a prawdziwy sezon zaczyna się dopiero za dwa tygodnie.

Spokojnie, to tylko sparingi

W trzecim meczu w którym zagrało Robert Lewandowski, widać było, że coraz lepiej zgrywa się z kolegami z drużyny. Sześć razy zagroził bramce rywali, choć bramki nadal nie zdobył. Jednak Xavi, szkoleniowiec Barcy, zupełnie się tym nie przejmował: – Nie martwimy się że Robert nie zdobywa goli: jest aktywny. Pamiętajmy też, że jest poddany dużej presji – mówił na pomeczowej konferencji. – To są tylko towarzyskie mecze: prawdziwa rywalizacja zacznie się za dwa tygodnie – dodał.

Wciąż głodny nowych wyzwań

Sam Robert Lewandowski rzadko się pojawiał na konferencjach prasowych, udzielał się za to w mediach społecznościowych i rozmawiał z klubową telewizją. – Ta drużyna ma ogromny potencjał i prezentuje najwyższą jakość: jestem gotowy być jej częścią. To jest niesamowity klub z niesamowitą historią, a ja chcę tworzyć jej nowy rozdział. Jestem szczęśliwy, że tu się znalazłem – deklarował. – To oczywiście dla mnie nowe wyzwanie, a ja wciąż jestem ich głodny. Chcę wygrywać, chcę zdobywać gole – zapewniał.

Przeczytaj także 


Barcelona będzie lepsza z Lewandowskim

Fani Barcelony czekali godzinami na Lewandowskiego, by zdobyć jego autograf. I byli przekonani, że nadchodzi jego czas: – Przyszedł z Niemiec, z innej ligi. Może grać wszędzie: gdziekolwiek trener go wystawi, doskonale wykona swoją pracę – stwierdził jeden z nich. – Mam wrażenie, że Barcelona będzie lepsza z Lewandowskim, a z każdym sezonem on sam jest jeszcze lepszy – dodawał inny.


Posłuchaj

49:01
Trzecia Strona Medalu 31 lipca godz. 17:07
+
Dodaj do playlisty
+

 

Posłuchaj

48:48
Trzecia Strona Medalu 31 lipca godz. 18:10
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Dariusz UrbanowiczNorbert Michalak
Data emisji: 31.07.2022
Godziny emisji: 17.08, 18.10

pr

Polecane