Solina z lotu ptaka, czyli kolejką gondolową nad zaporą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Solina z lotu ptaka, czyli kolejką gondolową nad zaporą
Kolejka gondolowa nad SolinąFoto: mat. prasowe

To najnowsza atrakcja Bieszczad: od 1 lipca turyści mogą zrobić sobie niezwykłą przejażdżkę, by z lotu ptaka podziwiać panoramę jeziora i gór. A to dzięki ponad 1,5-kilometrowej kolei gondolowej, którą z deptaka w Solinie można się dostać wprost na górę Jawor. A tam wejść na szczyt 55-metrowej wieży widokowej!

  • Trasa kolei gondolowej ze stacji Plasza na solińskim deptaku na górę Jawor ma ponad 1,5 km i jest zawieszona na pięciu podporach. Najniższa ma 17 metrów, a najwyższa 75 metrów i jest najwyższą w Polsce oraz jedną z najwyższych w Europie
  • Na szczycie Jawora znajduje się 55-metrowej wysokości wieża widokowa, z której szczytu można podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy

Przelot nad zaporą

– Na ponad 1,5-kilometrowej trasie kolei widokowej przebiegającej nad solińską zaporą jest zamontowanych 25 gondoli, którymi wyruszymy w niezapomnianą podróż ze stacji Plasza przy solińskim deptaku na górę Jawor – mówi Marta Grzywacz z Polskich Kolei Linowych. – Tę odległość możemy pokonać w gondolach, podziwiając niezwykłe krajobrazy. Na trasie znajduje się pięć podpór o różnej wysokości, dlatego pasażerowie mogą podziwiać widoki z różnych poziomów – wylicza.

Wyżej niż szczyt Jawora

– W pierwszej stacji turyści za pomocą multimediów mogą poznać Bieszczady, ciekawostki związane z Soliną i zaporą solińską, a także przygotować się na tę niepowtarzalną podróż – opowiada Trójkowy gość. – A na drugiej stacji czeka wieża widokowa. Z wysokości 55 metrów zobaczymy pokonaną trasę, zaporę, Jezioro Solińskie oraz spektakularne bieszczadzkie krajobrazy – zachęca.

Kolej na Solinę! Zapraszamy do nowego ośrodka PKL w Bieszczadach!/YouTube PolskieKolejeLinowe


Posłuchaj

5:13
Nowa atrakcja nad Soliną: koleją gondolową na Jawor (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 29.07.2022
Godziny emisji: 11.34

prPolecane