Przystanek Przemyśl. Za nami pierwszy etap Trójkowego Rajdu Rowerowego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przystanek Przemyśl. Za nami pierwszy etap Trójkowego Rajdu Rowerowego
Dariusz Urbanowicz na pierwszym odcinku Trójkowego Rajdu Rowerowego. Foto: PR

Za nami pierwszy etap Trójkowego rajdu Rowerowego. Malownicze widoki, mordercze podjazdy i nostalgiczne powroty do czasów dzieciństwa – to wszystko czekało Dariusza Urbanowicza, który wyruszył znad Soliny i dotarł do Przemyśla. Trasą liczyła około 170 kilometrów i zapoczątkował piątkowy cykl wakacyjny w Programie 3 Polskiego Radia. 

Punktualnie o godzinie 11.00 Dariusz Urbanowicz wyruszył spod wielkiej zapory w Solinie w samotną wyprawę rowerową w ramach Trójkowego Rajdu Rowerowego. Do Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, gdzie znajduje się meta pierwszego etapu, jest w linii prostej ok. 70 kilometrów. – Ale ja nie byłbym sobą, gdybym sobie troszeczkę nie utrudnił – mówił tuż przed startem dziennikarz sportowy Trójki.  

Nie szarżować, oszczędzać siły

Ostatecznie trasa etapu liczyła ok. 170 kilometrów i przebiegała po górach o przewyższeniu sięgającym 2,5 tys. metrów. – Trochę się boję tych gór i tych najdłuższych podjazdów – przyznał przed startem Urbanowicz, który zabrał z sobą w trasę zapas witamin i batoników, by się nimi wspomagać w razie kryzysów energetycznych. Zaprawiony w kolarstwie dziennikarz zdradził też strategię na dzisiejszy odcinek: polega na tym, aby "jechać cały czas na pewnym pułapie zmęczenia, ale nie bardzo szarżować, żeby się nie wyeksploatować za szybko i dojechać do mety we w miarę dobrej formie i z uśmiechem".

"

Przystanek Przemyśl

Na miejsce dotarł w późnych godzinach wieczornych. Swój przejazd podsumował w sobotnim "Bed and breakfast".


Posłuchaj

6:46
Pierwszy etap Trókowego Radju Rowerowego. Dariusz Urbanowicz podsumowuje (Bed and breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Co czekało dziennikarza na miejscu? Przemyśl to nie tylko miasto, ale też krajobrazy i ciekawa kultura. – O wyjątkowych miejscach w Trójce opowiadał Paweł Tuski. 


Posłuchaj

6:07
Paweł Turski o sekretach Przemyśla (Bed and breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zobacz też:

Sentymentalna Terka

Szczególnie ważnym punktem na trasie pierwszego etapu Trójkowego Rajdu Rowerowego była dla Urbanowicza wieś o nazwie Terka, gdzie mieszka zaprzyjaźniona z nim rodzina. – Spędziłem w niej dzieciństwo, bo przyjeżdżałem tu od dziesiątego roku życia. Potem, kiedy trochę podrosłem, nauczyłem się jeździć ciągnikiem, pracowałem przy zrywce drewna i przy sianokosach. Mam ogromny sentyment – tłumaczył.


Posłuchaj

4:28
Dariusz Urbanowicz tuż przed startem Trójkowego Rajdu Rowerowego (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Śledź Dariusza Urbanowicza na trasie Trójkowego Rajdu Rowerowego!


Rusza Trójkowy Rajd Rowerowy!/Trójka Program 3 Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzący: Piotr Firan
Gość: Dariusz Urbanowicz
Data emisji: 29.07.2022
Godziny emisji: 10.42

kcPolecane