Raf Skowroński – debiut z londyńską edukacją muzyczną w tle

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Raf Skowroński – debiut z londyńską edukacją muzyczną w tle
Raf Skowroński Foto: Vitalii Kordiak

O doświadczeniach ze studiów w Londynie, muzycznych inspiracjach, perfekcjonizmie i trudach dorosłego życia opowiadał w "Serdecznych dźwiękach" Raf Skowroński, były wokalista zespołu Jóga, od niedawna tworzący pod własnym nazwiskiem.

Raf Skowroński jest wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem, który wraz z zespołem Jóga miał okazję występować na największych polskich festiwalach. Jest też absolwentem kierunku Popular Music na Middlesex University. Co ciekawe, dostał się tam bardziej przez zrządzenie losu niż w efekcie świadomej decyzji.

Wszystko zaczęło się od zakochania i przeprowadzki do Londynu. – Middlesex University było dosłownie dziesięć minut spacerkiem. Gdy tam spacerowałem po okolicy, powstał pomysł, żeby zacząć studia muzyczne – opowiadał artysta w "Serdecznych dźwiękach".  

W Londynie przez cztery lata Raf uczył się podstaw produkcji muzycznej, pisania piosenek, a dodatkowo szkolił słuch. Czy wywarło to wielki wpływ na jego twórczość? – Myślę, że osoby, które znają się na muzyce od strony technicznej, na pewno to usłyszą i docenią. Ale przeciętny słuchacz szuka emocji, czegoś, z czym może się zżyć, jeżeli chodzi o artystę i jego muzykę – mówił rozmówca Mateusza Krautwursta.

Perfekcjonista z bagażem dorosłości

Skowroński ma na koncie wydany w listopadzie 2021 roku minialbum "NW9". W tworzeniu jest perfekcjonistą, co ma swoje negatywne strony. – Muzyka sprawia, że jestem w stanie poczuć się najlepiej, ale może też sprawić, że mam zarwane noce. Po prostu tak się stresuję i bardzo intensywnie kminię, co zrobić, w którą stronę pójść.

Młody wokalista podzielił się też refleksjami związanymi z dorosłym życiem, które nie zawsze jest usłane różami. – Im jestem starszy i bardziej świadomy tego, co się dzieje wokół mnie, tym trudniej jest mi obronić samego siebie przed tymi wszystkimi bodźcami zewnętrznymi. Zawsze mi się wydawało, że dorosłość pójdzie z górki, a jest tak dużo rzeczy, zwłaszcza w naszych czasach, które mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i nie tylko. Jest ciężko, ale nie narzekam.

źródło: YouTube / KayaxTV 

Lista utworów:

 1. Olivia Dean – "Echo"
 2. Raf Skowroński – "Wody łyk"
 3. Sevdliza – "High Alone"
 4. Raf Skowroński – "Babciu nie jem mięsa"
 5. Raf Skowroński – "C’est la Vie"
 6. Eliza – "Straight Talker"
 7. Raf Skowroński – "Polska"
 8. Dreamer Isioma – "Valentina"
 9. Raf Skowroński – "NW9"
 10. Destin Conrad – "BILL$"
 11. Serpentwithfeet & NAO – "Heart Storm"
 12. Mïus ft. Raf Skowronski – "Higher"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 20.07.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane