17-23.01.2011

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
17-23.01.2011
Foto: Fot. MySpace

Przed południem: Muariolanza - Muafrika, po południu: Bryan Ferry - Olympia.

Posłuchaj

Grzegorz Hoffmann o płytach tygodnia 17-23.01.2011
+
Dodaj do playlisty
+

/
Przed południem: Muariolanza - Muafrika

Nazywana "pierwszą polską grupą ambient-jazzową" Muariolanza przedstawia swój czwarty album "Muafrika". Płyta ukazuje się nakładem nowego, niezależnego wydawnictwa Falami (jego założycielem jest Marcin Babko, wokalista Muariolanzy).


"Muafrikę" wyprodukował Pierre, perkusista grupy. Promuje ją singel "Halo Halo - jestem blisko", w którym słychać m.in. głos Katarzyny Nosowskiej, Zbigniewa Hołdysa, Józefa Skrzeka, Jana Borysewicza, Janusza Panasewicza i Jacka Lachowicza.


Innym gościem "Muafriki" jest słynny brytyjski producent Mad Profesor - jego słowa rozpoczynają album, zapraszając do odsłuchu. Na płycie znalazło się 12 premierowych utworów inspirowanych Czarnym Lądem. Zespół zarejestrował je w Studiu Radioaktywni (tym samym, w którym rok wcześniej nagrał swój trzeci album "Wszystko będzie inaczej" - Płyta Tygodnia w radiowej Trójce i w Radiu Euro).

"Muafrika" to duży progres w twórczości zespołu, otwarcie na nowe instrumentarium, rytmy i melodie. Piosenki łączą w sobie wszystko co najlepsze z poprzednich płyt i sięgając do afrykańskich korzeni tworzą nieznaną wcześniej jakość. To również przepiękna szata graficzna - najlepsza okładka, jaka w 2010 r. ukazała się na polskim rynku muzycznym. Na projekt autorstwa Marty J. Strzody składa się m.in. 12 grafik - ilustracji do każdej z piosenek. Każda grafika wydrukowana jest w formie kartki pocztowej - pozdrowienia z Muafriki można wysłać na cały świat.

 

 

 

/
Po południu: Bryan Ferry - Olympia

Na płycie znajdują się premierowe utwory, w tym piosenki napisane we współpracy z zespołami Scissor Sisters i Groove Armada. W nagraniach udział wzięli David Gilmour, Jonny Greenwood, Nile Rodgers, Marcus Miller, Mani i Flea. Tymczasem "U Can Dance", wspólne dzieło Ferry'ego i DJ-a Hella zremiksowane m.in. przez Simian Mobile Disco, zdobywa coraz wyższe notowania na europejskich listach przebojów muzyki tanecznej.

Utwory:
1. You Can Dance         
2. Alphaville         
3. Heartache By Numbers         
4. Me Oh My         
5. Sahmless         
6. Song To The Siren         
7. No Face, No Name, No Number         
8. BF Bass (Ode To Olympia)         
9. Reason Or Rhyme         
10. Tender Is The Night         
11. Whatever Gets You Thru The Night (Bonus Track)         
12. One Night (Bonus Track)         

Polecane