Figura, Szekspir i Opera Leśna w "Trójce pod Księżycem"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Figura, Szekspir i Opera Leśna w "Trójce pod Księżycem"
Katarzyna Figura w spektaklu "Czego nie widać” M. Frayna, w reżyserii Jana Klaty na Scenie Kameralnej w SopocieFoto: Natalia Kabanow

Znana z wielu ról filmowych Katarzyna Figura prawie od dekady związana jest ze sceną gdańskiego Teatru Wybrzeże. Za nami premiera spektaklu "Czego nie widać" Michaela Frayna, w reżyserii Jana Klaty na Scenie Kameralnej w Sopocie, w którym aktorka występuje w roli Dotty.

U tego samego reżysera gra także Sędziego w "Balkonie" Jeana Geneta. A jesienią na ekrany kin trafią "Chrzciny" z jej udziałem. Po premierze "Czego nie widać" przyjęła zaproszenie do rozmowy, którą zaprezentujemy w "Trójce pod Księżycem".

W Gdańsku na przełomie lipca i sierpnia odbywa się także Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski. W tym roku pod hasłem "Między niebem a sceną. Po burzy?". To pierwszy festiwal, którego nie zaplanował prof. Jerzy Limon, który odszedł w marcu 2021 roku. Obecna dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i festiwalu – Agata Grenda – opowiada nam o tym, co będzie stanowiło kontynuację pomysłów prof. Jerzego Limona i co pojawi się nowego. Do tradycji Festiwali Szekspirowskich należy m.in. konkurs, finalizowany Nagrodą Złotego Yoricka. Nowością będzie połączenie nurtu głównego z nurtem off.


Posłuchaj

1:53:30
Kulturalna wyprawa do Sopotu i Gdańska (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W tym wydaniu TPK rozpoczynamy także cykl z historii Opery Leśnej. Amfiteatr w dolinie sopockich wzgórz morenowych istnieje od 1909 roku, pod nazwą Opera Leśna – od stu lat.


Robert Plant i Alison Krauss 18 lipca zagrali wspaniały koncert w Operze Leśnej w Sopocie Robert Plant i Alison Krauss 18 lipca zagrali wspaniały koncert w Operze Leśnej w Sopocie

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Data emisji: 22.07.2022
Godzina emisji: 0.06

Polecane