Czwarta dawka szczepionki dla osób 60+. Niedzielski: technicznie jesteśmy gotowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jutro ogłosimy decyzję ws. drugiej dawki przypominającej. Jesteśmy po spotkaniach – wskazania są potwierdzające to, że czwarta dawka jest przeznaczona dla populacji 60+ – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciły rozważenie drugiej dawki przypominającej szczepionek przeciw COVID-19 u osób w wieku od 60 do 79 lat i osób ze schorzeniami narażającymi je na wysokie ryzyko ciężkiej choroby.

Adam Niedzielski, który był gościem radiowej Trójki, podkreślił, że "ustalamy jeszcze, jakie powinny być odległości między poszczególnymi szczepieniami przeciw COVID-19". – Technicznie jesteśmy gotowi. Wystawimy skierowania, będzie możliwość zapisania się na szczepienie przy użyciu wszystkich dostępnych kanałów. Szczepienie to nasza najważniejsza broń w walce z koronawirusem – tłumaczył.

Szczepionka przeciw COVID-19. Niedzielski przypomina

– Cały czas trzeba publicznie przypominać, że szczepienia są najsilniejszą bronią, jeżeli chodzi o walkę z COVID-19. Pojawiają się leki, ale one nie są tak skuteczne – mówił minister zdrowia.

Posłuchaj

13:54
Niedzielski: szczepienia są najsilniejszą bronią w walce z COVID-19 (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Przeczytaj także:

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Niedzielski (minister zdrowia)
Data emisji: 20.07.2022
Godzina emisji: 08.45

pb

Polecane