Ocieplanie domów przed zimą. Zandberg: to jest odpowiedzialność rządu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Musimy zadbać o te osoby, które w zimę korzystają z centralnego ogrzewania, aby nie zbankrutowały. To jest odpowiedzialność rządu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia lider partii Razem, poseł Lewicy Adrian Zandberg.

Adrian Zandberg, który był gościem radiowej Trójki, poruszył m.in. temat kryzysu energetycznego. – Pytam się, co z mieszkańcami, którzy są podłączeni do centralnego ogrzewania? Ich rachunki także wzrosną – i to radykalnie. Słucham tego, co mówią przedstawiciele ciepłowni, samorządy i oni mówią bardzo jasno i jednoznacznie, że koszt pozyskania węgla dla tych ciepłowni rośnie i że to przełoży się na skokowy wzrost rachunków za ogrzewanie – podkreślił.

Sankcje wobec Rosji były i są uzasadnione. Problem polega na tym, czego rząd nie zrobił ws. alternatywnych dostaw. Polityczna odpowiedzialność spoczywa na rządzących – dodał.

Czterodniowy tydzień pracy. Propozycja Lewicy

Podczas rozmowy został również poruszony temat czterodniowego tygodnia pracy. – My mamy propozycję zrobienia tego stopniowo, w ciągu jednej kadencji Sejmu  tak, żeby każdego roku zdejmować z tygodnia pracy jedną godzinę – tłumaczył Zandberg.

Lider partii Razem ocenił również działania rządu ws. inflacji. – Rząd nie powinien zachowywać się w sposób paniczny. Na przykład: to, co działo się w Narodowym Banku Polskim, kiedy ruszono do licytacji, kto będzie mieć najwyższe stopy procentowe w Europie – stwierdził.

Posłuchaj

14:06
Zandberg: rząd nie powinien zachowywać się w sposób paniczny (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Adrian Zandberg (lider partii Razem, poseł Lewicy)
Data emisji: 19.07.2022
Godzina emisji: 08.45

pb/kr

Polecane