Kiedy do Polski popłyną środki z KPO? Paweł Mucha wskazuje, na jakim etapie są rozmowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Według naszej wiedzy są spełnione wszelkie warunki, żeby Polsce zostały wypłacone środki z KPO. Jesteśmy na etapie rozmów nt. wniosku o płatność – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha. 

W piątek weszła w życie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. Skutki noweli to likwidacja Izby Dyscyplinarnej i utworzenie Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Zmian oczekiwała Komisja Europejska, która miała zastrzeżenia do reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Od likwidacji Izby Dyscyplinarnej KE uzależniała akceptację polskiego Krajowego Planu Obudowy i wypłatę środków z Funduszu Odbudowy. 

Środki z KPO. Na jakim etapie jest Polska?

Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, przypomniał na antenie radiowej Trójki, że kompromisowy projekt ustawy zgłosiła głowa państwa. – Prezydent dał możliwość porozumienia z KE, a to kwestia żywotnego interesu i Polski, i UE  podkreślił Mucha. 

Zapewnił też, że według wiedzy Kancelarii Prezydenta "są spełnione wszelkie warunki, żeby Polsce zostały wypłacone środki z KPO". Dopytywany o to, kiedy do Polski popłyną unijne środki, odpowiedział: "jesteśmy na etapie rozmowy na temat wniosku o płatność".

Posłuchaj

13:21
Doradca prezydenta Paweł Mucha o wypłacie środków z Krajowego Planu Odbudowy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (doradca Prezydenta RP)
Data emisji: 18.07.2022 
Godzina emisji: 8.45

kp

Polecane