"Lato z Radiem" w Ostrołęce. Familijny Piknik, wątki kurpiowskie i… nasz polski ryś

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lato z Radiem" w Ostrołęce. Familijny Piknik, wątki kurpiowskie i… nasz polski ryś
Sława Bieńczycka, Roman Czejarek i ich goście w plenerowym studiu 'Lata z Radiem" w DziałoszynieFoto: Polskie Radio

Tegoroczne "Lato z Radiem" nadal w trasie. Kolejnym przystankiem wakacyjnej akcji radiowej Jedynki jest Ostrołęka. W programie: Familijny Piknik, zabawy, konkursy i spotkania z dziennikarzami. O pojawiających się podczas Jedynkowych audycji z Ostrołęki wątkach kurpiowskich oraz o tajemnicy maskotki tegorocznej edycji, którą jest ryś, opowiedzieli w Trójce Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

"Lato z Radiem" przyjechało do Ostrołęki

Ostrołęka to czwarte miejsce na trasie tegorocznej, już 51. odsłony "Lata z Radiem". Hasło przewodnie tegorocznego "Lata z Radia" brzmi: "Mamy siebie – Pochwalmy się Polską", a nowością wakacyjnego cyklu jest "Liga Superbohaterów". Radiowa Jedynka połączyła w ten sposób chęć pokazania piękna naszej ojczyzny z docenieniem tych, którzy pomagają innym. W ramach "Ligi Superbohaterów" stacja szuka wyjątkowych osób, które w swojej pracy lub w czasie wolnym bezinteresownie pomagają, angażują się w różnego rodzaju inicjatywy lub sami je podejmują – czyniąc dobro z myślą o innych.

Do tradycyjnych elementów "Lata z Radia" należy Familijny Piknik, poprzedzony, rzecz jasna, wysłuchaniem hymnu imprezy, "Polki Dziadek". – Jesteśmy tutaj, przed naszym plenerowym studiem, do godziny 17.00. W dzisiejszej audycji będzie kilka wątków kurpiowskich – gwara, koronki, wycinanki, muzyka kurpiowska, no i coś dobrego do jedzenia. Już są leżaczki, już przychodzą pierwsze osoby. Jest bardzo dużo atrakcji dla rodzin, głównie dla dzieci, więc zapraszamy najmłodszych – zapowiedziała tuż przed startem wydarzenia dziennikarka Jedynki Sława Bieńczycka.

Ostrołęka. Familijny Piknik "Lata z Radiem" Foto: Polskie Radio Ostrołęka. Familijny Piknik "Lata z Radiem" Foto: Polskie Radio

Najczęściej czytane

Dlaczego ryś?

Jak się okazało, prawdziwym bohaterem tegorocznej edycji "Lata z Radiem", zarówno dla młodszych, jak i starszych, został ryś – maskotka tej edycji. Jak poinformował Roman Czejarek, pluszowego rysia będzie można wygrać podczas festiwalowych konkursów.

– Naszą maskotkę wybierają słuchacze. Ryś jest fajnym zwierzakiem, bo jest polski, jest też nasz europejski. O rysie trzeba dbać i im pomagać, więc to jest też okazja do mówienia o tym, jak dużo dobrego można dla rysi zrobić – podkreślił dziennikarz radiowej Jedynki. – Ryś ma jeszcze jedno ważne znaczenie w obliczu tego, co teraz dzieje się za naszą wschodnią granicą – otóż ryś jest transgraniczny. Rysie z Polski przechodzą na Ukrainę, a te z Ukrainy przechodzą do nas – dodał.

Dziennikarze "Lata z Radiem" odwiedzili już Tarnów, Uniejów i Działoszyn. W kolejne soboty lipca i sierpnia będą jeszcze w Myślenicach, Sieradzu, Stegnie, Legnicy i Jakuszycach. 


Posłuchaj

3:50
Ostrołęcka odsłona 'Lata z Radiem" 2022. Sława Bieńczycka i Roman Czejarek gośćmi Trójki (Bed and Breakfast)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lato z Radiem 2022 - sprawdź co będzie się działo!/Polskie Radio

***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr FiranRaf Uzar
Goście: Sława BieńczyckaRoman Czejarek (dziennikarze radiowej Jedynki)
Data emisji: 16.07.2022
Godzina emisji: 8.31

IAR/kr

Polecane