Master Truck Show – motoryzacyjne widowisko i… lekcja bezpieczeństwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Master Truck Show – motoryzacyjne widowisko i… lekcja bezpieczeństwa
Na 18. Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck 2022 zjechało kilkuset wystawców i tysiące zwiedzającychFoto: PAP/Krzysztof Świderski

Na terenie lotniska w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem w piątek rozpoczął się 18. międzynarodowy zlot pojazdów ciężarowych Master Truck Show. Na pokazy przyjechało około 800 pojazdów z Polski i zagranicy. Uczestnicy nie tylko mogą obserwować samochodowe popisy w bezpiecznych warunkach, ale także dopytać ekspertów o przepisy ruchu drogowego. – Gdy kierowca przyjdzie do stoiska, zapyta się o przepisy i dowie się pewnych rzeczy, jest szansa, że nie będzie ich łamał – powiedział główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

Master Truck Show – motoryzacyjne święto w Opolu

Na tereny lotniska w jednej z dzielnic Opola – Nowej Wsi – w piątek 15 lipca zjechało kilkuset wystawców i tysiące zwiedzających. Na trwającym od piątku do niedzieli 18. zlocie pojazdów ciężarowych Master Truck Show dla wszystkich miłośników motoryzacji przygotowano szereg atrakcji.

Oprócz możliwości obejrzenia specjalnie przygotowanych na wystawę ciężarówek, dla widzów przygotowano m.in. pokazy jazdy kaskaderskiej na motocyklu, ekstremalnego driftu, wyścigi aut o wartości do tysiąca złotych "Wrak Race Master Truck", konkurs na jazdę precyzyjną czy pokaz świateł "Master Truck of Light", po którym zostanie oddany hołd zmarłym kierowcom. 

Najczęściej czytane

Miasteczko Ruchu Drogowego, czyli lekcja bezpiecznej jazdy

W strefie Polskiego Radia Kierowców są m.in. tablice informujące i najważniejsze znaki. Obok Państwowa Inspekcja Transportu Drogowego utworzyła Miasteczko Ruchu Drogowego dla najmłodszych, ale także dla ich opiekunów. Jest również symulator dachowania: każdy chętny może się przekonać, co się dzieje wewnątrz samochodu w takiej sytuacji. To doskonała lekcja, po której na pewno jeździ się spokojniej i ostrożniej.

– Jeżeli chodzi o Inspekcję Transportu Drogowego i kierowców zawodowych, to czasami spotykają się na drodze i nie są to zawsze miłe spotkania, a tutaj są uściski, uśmiechy i współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa – skomentował dziennikarz Polskiego Radia Kierowców Patryk Kuniszewicz.

Potwierdził to główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. – Kierowcy podchodzą, pytają się o przepisy, więc służymy im informacją i radą, przekazujemy najważniejsze rzeczy – mówił. – Na drogach nie walczymy z kierowcami, tylko karzemy tych, którzy łamią przepisy. Chcielibyśmy, żeby nikt nie ignorował przepisów, żeby wszyscy byli wzorowymi kierowcami. Wtedy na polskich drogach byłoby bezpiecznie. Gdy kierowca przyjdzie na stoisko, zapyta się o przepisy i dowie się pewnych rzeczy, jest szansa, że nie będzie łamał przepisów – podsumował.

W trzecim, ostatnim, dniu imprezy zostaną wręczone nagrody za najpiękniejsze ciężarówki tegorocznej edycji zlotu.

17. Master Truck Show | 16-18 LIPCA 2021 | Polska Nowa Wieś, Opole/Program Na Osi

Posłuchaj

4:37
Master Truck Show – motoryzacyjne show, promocja bezpiecznej jazdy i żadnych mandatów (Bed and Breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr FiranRaf Uzar
Autor relacji reporterskiej: Patryk Kuniszewicz (Polskie Radio Kierowców)
Data emisji: 16.07.2022
Godzina emisji: 8.19

IAR/kr

Polecane