Przemysław Czarnek: nie mamy najmniejszych sygnałów, że grozi nam jakakolwiek nauka zdalna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jestem przekonany, że wchodzimy w nowy rok szkolny z nauką stacjonarną – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podtrzymał swoje zdanie na temat kontynuacji edukacji stacjonarnej w polskich szkołach. – Jestem przekonany, że wchodzimy w nowy rok szkolny z nauką stacjonarną. Nie mamy najmniejszych sygnałów, że grozi nam jakakolwiek nauka zdalna  podkreślił. Jak dodał, "nasze przygotowanie z tego okresu covidowego, który jest za nami, powoduje, że te decyzje też będą inaczej podejmowane.

W trakcie audycji został również poruszony wątek liczby ukraińskich uczniów w polskiej szkole. – Wszystko zależy od tego, co się będzie działo na Ukrainie w najbliższych tygodniach. Nic nie wskazuje na to, aby szło tam ku lepszemu, więc trzeba przewidywać, że do polskich szkół wejdzie nawet do 400 tys. dodatkowych uczniów, tak szacujemy – powiedział minister.

"Wichrzyć i podburzać"

Minister edukacji i nauki odniósł się również do słów Bronisława Broniarza, który przestrzegał, że w nowym roku szkolnym może zabraknąć nawet do 20 tys. nauczycieli. – Jest taki trend w społeczeństwie, zwłaszcza wśród polityków opozycyjnych, Lewicy – takich jak p. Sławomir Broniarz czy p. Donald Tusk  żeby tylko wichrzyć i podburzać, nawet w okresie wakacyjnym. – Nie ma żadnego dramatu kadrowego, a podburzanie społeczeństwa w czasie wojny, w czasie niepokoju, w czasie "putinflacji", drożyzny przez "Tusków", "Broniarzy" i innych polityków opozycji lewicowej jest po prostu draństwem – podkreślił Przemysław Czarnek.

Podwyżki dla nauczycieli

– Mamy 4,4 proc. podwyżki od 1 maja dla wszystkich nauczycieli plus ustawa, która została uchwalona przez Sejm i jest w Senacie (...), która zakłada łącznie 20-procentową podwyżkę dla tych najmniej zarabiających.

Posłuchaj

14:28
Przemysław Czarnek: nie ma żadnego dramatu kadrowego, a podburzanie społeczeństwa w czasie wojny jest po prostu draństwem (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

 

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki, Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 14.07.2022
Godzina emisji: 08.45

eś/kr

Polecane