Cleo w Trójce: "VinyLova" to płyta, która grała mi w duszy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cleo w Trójce: "VinyLova" to płyta, która grała mi w duszy
Cleo w studiu TrójkiFoto: PR

Kilka tygodni temu na sklepowych pólkach zagościła "VinyLOVA"- najnowsze wydawnictwo Cleo. W audycji "Lista przebojów Trójki po godzinach" artystka opowiedziała o procesie tworzenia płyty, inspiracjach oraz przeciwnościach, jakim musiała stawić czoła. 

"VinyLova" to wydawnictwo wyczekiwane przez wielu fanów Cleo. Jak zdradza artystka, sama również bardzo czekała na ukazanie się albumu. W rozmowie z Tomaszem Miarą wokalistka podkreśliła, że płyta jest jej bardzo bliska i odpowiada temu, co gra jej w duszy. 

– Przygodę z winylami zaczynałam od bajek. Moja mama miała ich naprawdę sporo. Od najmłodszych lat jestem więc przyzwyczajona do tego charakterystycznego brzmienia. Później coraz częściej sięgałam po muzykę, której słuchała mama. To byli wykonawcy z czasów jej młodości. Była płyta Donny Summer, Bee Gees oraz Berry'ego White'a – wyliczała gość Trójki. – Z polskich wykonawców z pewnością był Krzysztof Krawczyk. Pamiętam nawet okładkę tej płyty. Pan Krzysztof pozował do zdjęcia w białym garniturze. Mam te obrazy trochę zamglone, byłam wtedy dzieckiem. Wszystkie z tych płyt z pewnością są jednak jeszcze gdzieś u mojej mamy – dodała.

Siła winyli

– Winyle to coś niepowtarzalnego, Cieszę się, że tradycja wydawania płyt w ogóle, cały czas jest żywa. Wszystko przenosi się przecież do internetu i świata cyfrowego. Ja jednak zamierzam kultywować zwyczaj i wydawać namacalne krążki – zaznaczyła Cleo. 

Posłuchaj

52:43
Cleo w "LPT po godzinach" cz. 1 (LPT po godzinach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

"VinyLova"

– "VinyLova" to płyta popowa, zabarwiona w klimatach vintage. Wszystko w niej oparte jest jednak o pop. Cieszę się, że udało mi się wreszcie nagrać płytę, która grała mi w duszy – podkreśliła wokalistka.

– Wydawnictwo pierwotnie miało być dwupłytowe. Czas pandemii trochę pokrzyżował nam plany, a ja musiałam rozdzielić te dwie muzyczne siostry. Pierwszy album zatytułowany "SuperNOVA" odnosi się do muzyki nowoczesnej. Z kolei "VinyLova" to nawiązanie do starszych brzmień. Słuchacze musieli trochę poczekać na jej premirę. Z powodu pandemii przełożyliśmy premierę aż o dwa lata – wyjaśniła. 

Posłuchaj

49:26
Cleo w "LPT po godzinach" cz. 2 (LPT po godzinach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

CLEO - "MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ" (piosenka z filmu "Detektyw Bruno") / CLEO

***

Tytuł audycji: LPT po godzinach
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Cleo
Data emisji: 9.07.2022 r.
Godziny emisji: 10.05, 11.09Polecane