Rihanna oficjalnie miliarderką. "Forbes" opublikował listę najbogatszych kobiet

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rihanna oficjalnie miliarderką. "Forbes" opublikował listę najbogatszych kobiet
RihannaFoto: shutterstock.com

Prestiżowy finansowy magazyn "Forbes" opublikował listę kobiet miliarderek "Self-Made Women: 2022". Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się na niej piosenkarki Rihanny – 34-latka jest najmłodszą kobietą w tym zestawieniu. Na podium znalazły się producentka filmowa Diane Hendricks, której majątek wyceniany jest na ponad 12 mld dolarów, założycielka Epic Systems Judith R. Faulkner (6,7 mld dolarów) oraz potentatka branży paliwowej Judy Love (5,2 mld dolarów).

Najbogatsza kobieta z majątkiem 12 mld dolarów

Założony w 1917 roku amerykański tygodnik o tematyce biznesowej –"Forbes" – od lat słynie z zestawień dotyczących najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Jak co roku magazyn wziął pod lupę kobiety miliarderki. W tym roku najbogatszą z nich, według zestawienia "Self-Made Women: 2022", została producentka filmowa Diane Hendricks, z majątkiem opiewającym na kwotę 12 mld dolarów. Na drugim miejscu znalazła się Judith R. Faulkner – założycielka firmy zajmującej się oprogramowaniem dla opieki zdrowotnej Epic Systems ma na swoim koncie 6,7 mld dolarów. Pierwszą trójkę zamyka potentatka branży paliwowej Judy Love, z kwotą 5,2 mld dolarów.

Najczęściej czytane

Rihanna najmłodszą miliarderką Ameryki Północnej według magazynu "Forbes"

Najwięcej uwagi media poświęcają jednak gwieździe pop Rihannie. – Rihanna ma obecnie 34 lata i jest najmłodszą miliarderką Ameryki Północnej. Wcześniej najmłodsza była modelka i bizneswoman oraz gwiazda social mediów Kylie Jenner, jednak "Forbes" w jej przypadku podważył zestawienia podatkowe i wyrzucił z listy najbogatszych Amerykanek – relacjonował w audycji "Bed and breakfast" Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych.

Wartość majątku Rihanny przekracza ponad 1 mld 400 mln dolarów. – Ważną informacją w tym wszystkim jest to, że Rihanna wcale nie zarabia najwięcej na muzyce i śpiewaniu. Piosenkarka najwięcej inkasuje ze swoich udziałów w firmie z kosmetykami, ma też swoją linię bielizny i dopiero po tych dwóch najbardziej dochodowych biznesach tym, na czym najlepiej zarabia, jest śpiewanie – zwrócił uwagę dziennikarz.

Zestawienie "Forbesa" "Self-Made Women: 2022" – pierwsza dziesiątka

1. Diane Hendricks – 12,2 mld dol.
2. Judy Faulkner – 6,7 mld dol.
3. Judy Love – 5,2 mld dol.
4. Johnelle Hunt – 4,3 mld dol. i Marian Ilitch – 4,3 mld dol.
5. Thai Lee – 4,1 mld dol.
6. Gail Miller – 4 mld dol. i Lynda Resnick – 4 mld dol.
7. Meg Whitman – 3,1 mld dol.
8. Eren Ozmen – 2,6 mld dol. i Oprah Winfrey – 2,6 mld dol.
9. Peggy Cherng – 2,4 mld dol. i Doris Fisher – 2,4 mld dol.
10. Alice Schwartz – 2,3 mld dol.

 

Posłuchaj

4:06
Zestawienie "Forbesa" "Self-Made Women: 2022". Rihanna najmłodszą miliarderką w USA (Bed and breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Bed and Breakfast
Prowadzący: Piotr Firan
Autor materiału dodatkowego: Jan Pachlowski (korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych)
Data emisji: 9.07.2022
Godzina emisji: 7.17

kr

Polecane